Zlato je ideální investice

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Drží si hodnotu i během krizí

Proč si vybrat pro investiční účely zrovna zlato a ne třeba nemovitosti? Důvodů je více. Jedním z těch nejzásadnějších je míra rizika. Zatímco nemovitost může časem klesat z toho či onoho důvodu na ceně, zlatu tento scénář prakticky nehrozí. Poptávka po něm se neustále zvyšuje, a proto roste i jeho hodnota. A tento trend bude trvat opravdu dlouho.

Navíc je zlato imunní vůči různým světovým problémům typu válka či klimatická krize. Také se jedná o velmi dobrou ochranu proti inflaci. Kdo nechce v dobách ekonomických krizí zbytečně přicházet o peníze, ten je vloží do zlata.

Ne každé zlato se však k tomu hodí. Rozhodně se nevyplatí si k tomuto účelu kupovat například šperky. Ty na burze nikoho nezajímají. Stejně tak odborníci varují před nákupem virtuálního zlata, respektive akcií zlatých dolů. Obojí je z mnoha důvodů problematické.

Jediným zlatem vhodným pro investování jsou slitky, potažmo mince. A obé si lze běžně pořídit i v České republice.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články