V Česku vznikly nové inovativní plašiče škůdců

Dnes vám přinášíme příběh firmy VyplašTo, která v letošním roce přinesla na trh svůj inovativní plašič škůdců.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Jak myšlenka vznikla, a jak vlastně celý proces od prvotního nápadu do spuštění eshopu probíhal, a jak jejich produkt funguje, to se dozvíte přímo od zástupců firmy, kteří svůj příběh popisují.

Asi každý, kdo bydlí v domě nebo vlastní chatu či chalupu, se někdy setkal se škodnou zvěří, která mu otravovala život. Ať to byla kuna, srna, divočák, myš či kočka. A přesně i nás tento problém postihl. Bohužel jsme na trhu nenašli žádný výrobek, který by nám vyhovoval. A právě z toho důvodu jsme se rozhodli, vyvinout náš vlastní plašič zvěře. Od této první myšlenky jsme to postupně dotáhli až k firmě VyplašTo, která se soustředí právě na ultrazvukové plašiče zvěře.

i

Cesta ke spuštění e-shopu a k prodeji první plašičky nebyla vůbec jednoduchá. Po celou dobu jsme se setkávali s různými zádrhely, které vývoj zpomalovaly, ale my jsme si chtěli být jisti, že na trh uvedeme kvalitní český produkt, který bude lidem usnadňovat alespoň trochu život. Nezalekli jsme se tedy žádných překážek a celý nápad jsme po více než roku práce dotáhli do zdárného konce.

Jak náš produkt funguje?

Naše plašiče jsou unikátním generátorem ultrazvukového signálu, který byl vyvinut týmem vědců z výzkumného centra NTIS ze Západočeské univerzity. V základu plašiče je elektronický obvod s mikropočítačem, který je nastaven tak, aby generoval speciální modulovaný sinusový ultrazvukový akustický signál, jež zároveň postupně mění výšku vysílaného zvuku, aby si zvěř nemohla na zvuk zvyknout. Plašič je efektivní zejména díky hladině akustického tlaku a také díky tomu, že zvuk generuje ve slyšitelném pásmu škůdců, nikoliv člověka. Pro člověka je tak plašič zcela bezpečný a bez žádných nežádoucích účinků. Můžete si vybrat, jestli do plašiče použijete baterie, či ho připojíte k síťovému adaptéru.

A v čem jsme inovativní oproti konkurenci? V našich plašičích je použit unikátní vysoce efektivní rezonační zesilovač, který nejenže zvyšuje úsporu energie, ale je zároveň 2x účinnější než zesilovače v běžných plašičích u konkurence. V momentě, kdy se již vybíjí baterie, přepne se plašič do úsporného režimu, kdy je stále funkční, ale spotřebovává minimální energii. Výrobek se mimo jiné dá také použít v automobilech.

Nový design

Nezapomněli jsme ani na vzhled plašičů. Mnoho z těch, které už jsou na trhu, nemají moc hezký design a dokážou v interiéru působit jako pěst na oko. A přesně to jsme nechtěli. Proto jsme se zkontaktovali s jedním z předních českých designérů a společně jsme vymysleli vzhled, který bude jednoduchý, a který zapadne do jakéhokoliv prostředí. Zároveň je ale plašič odolný a dá se použít i v exteriéru, kde si dobře poradí i s nepřízní počasí a nebude vám křehnout ani žloutnout.

Další výhody

O našem výrobku bychom mohli mluvit a psát hodiny, ale ještě je vhodné zmínit pár výhod. Plašič je zcela automatický, takže do něj stačí vložit baterie či ho připojit ke zdroji a plašíte, nic dalšího. Díky dalšímu příslušenství můžete plašič umístit i na zeď, strom či sloupek. A v neposlední řadě je plašič odolný vůči vodě, vlhkosti a prachu.

Jak se říká, není nad český výrobek. Na vývoji tohoto plašiče jsme nechali duši, kolikrát jsme to chtěli vzdát, ale nevzdali a jsme pyšní, že vám můžeme představit kvalitní český výrobek, který vás zbaví nežádoucích škůdců. A pokud si pořád nejste jisti, vyzkoušejte ho sami, nebudete litovat. Podívejte se na náš web www.vyplasto.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Tomáš Vaculík
Autor článku

Tomáš Vaculík

Zobrazit další články