Přírodní rezervace Milovice představí tři druhy velkých kopytníků

                   

Česká krajina je obecně prospěšná nezisková organizace, jež působí v oblasti ochrany přírody, krajiny a životního prostředí. Snaží se zmírňovat dopady klimatických změn a působení člověka, na území ČR obnovuje původní krajinu a zachraňuje vymírající druhy fauny i flóry.

Česká krajina má několik projektů. Zasazuje se například o návrat zubrů do ČR, návrat praturů, návrat divokých koní či ochranu motýlů. Jedním z projektů je také Přírodní rezervace Milovice.

Překrásná rezervace nedaleko Benátek nad Jizerou

Býval to vojenský výcvikový prostor, dnes se zde můžete vrátit v čase. Přírodní rezervace Milovice je důkazem, že je možné obnovit původní přírodní ráz krajiny a také sem navrátit živočichy, již zde dříve přežívali.

Rezervace je součástí lokality Milovice-Mladá. Najdete zde rozmanité bezobratlé živočichy, pestrou faunu motýlů, spoustu ohrožených ropuch, čolků, ještěrek a samozřejmě ptáků. Žijí zde také netopýři, včelojedi, křepelky – nespočet zvířat, většina z nich patřících do skupiny ohrožených.

Tři druhy velkých kopytníků na jednom místě jsou raritou

Kromě jiného můžete v rezervaci spatřit tři druhy velkých kopytníků. Jde o jediné místo na světě, kde se zubr evropský, divocí koně a pratur vyskytují takhle pospolu.

Aktuálně na celém světě žije asi 5500 zubrů, divokých koní z anglického Exmooru, již v rezervaci žijí, je dokonce méně než 1500. Málo se o tom mluví, ale jsou vzácnější než ohrožená panda velká!

Když se všichni spojí pro dobrý nápad

Rezervace Milovice vznikla ve spolupráci s řadou odborníků z Akademie věd ČR, několika univerzit a odborných institucí. Podpořila ji spousta organizací, Středočeský kraj, města i firmy. Ti všichni se spojili pro dobrou věc.

Česká krajina má pod sebou ještě další zajímavé projekty jako Záchranný program losa evropského, protože i los evropský je ohroženým druhem, Zelené plíce Ostravska apod.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Ladislav Podešva
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články