Přírodní rezervace Milovice představí tři druhy velkých kopytníků

                   

Česká krajina je obecně prospěšná nezisková organizace, jež působí v oblasti ochrany přírody, krajiny a životního prostředí. Snaží se zmírňovat dopady klimatických změn a působení člověka, na území ČR obnovuje původní krajinu a zachraňuje vymírající druhy fauny i flóry.

Česká krajina má několik projektů. Zasazuje se například o návrat zubrů do ČR, návrat praturů, návrat divokých koní či ochranu motýlů. Jedním z projektů je také Přírodní rezervace Milovice.

Překrásná rezervace nedaleko Benátek nad Jizerou

Býval to vojenský výcvikový prostor, dnes se zde můžete vrátit v čase. Přírodní rezervace Milovice je důkazem, že je možné obnovit původní přírodní ráz krajiny a také sem navrátit živočichy, již zde dříve přežívali.

Rezervace je součástí lokality Milovice-Mladá. Najdete zde rozmanité bezobratlé živočichy, pestrou faunu motýlů, spoustu ohrožených ropuch, čolků, ještěrek a samozřejmě ptáků. Žijí zde také netopýři, včelojedi, křepelky – nespočet zvířat, většina z nich patřících do skupiny ohrožených.

Tři druhy velkých kopytníků na jednom místě jsou raritou

Kromě jiného můžete v rezervaci spatřit tři druhy velkých kopytníků. Jde o jediné místo na světě, kde se zubr evropský, divocí koně a pratur vyskytují takhle pospolu.

Aktuálně na celém světě žije asi 5500 zubrů, divokých koní z anglického Exmooru, již v rezervaci žijí, je dokonce méně než 1500. Málo se o tom mluví, ale jsou vzácnější než ohrožená panda velká!

Když se všichni spojí pro dobrý nápad

Rezervace Milovice vznikla ve spolupráci s řadou odborníků z Akademie věd ČR, několika univerzit a odborných institucí. Podpořila ji spousta organizací, Středočeský kraj, města i firmy. Ti všichni se spojili pro dobrou věc.

Česká krajina má pod sebou ještě další zajímavé projekty jako Záchranný program losa evropského, protože i los evropský je ohroženým druhem, Zelené plíce Ostravska apod.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Ladislav Podešva
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Sladká cesta za štíhlou postavou: Lžíce skořice s medem zatočí s nadbytečnými kily už první týden
Události247.cz
Události247.cz
Starší domy se kvůli EU stanou neprodejnými, lidé se s tím musí smířit
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva