Deramax – odpuzovač škůdců

Deramax představuje elektronický plašič škůdců, který vydává zvukový či ultrazvukový signál, popřípadě vibrace, které nejsou příjemné pro žádného škůdce, který se následně místům, na kterých je umístěn plašič, vyhýbá.

                   

Škůdci tento obtěžující signál vnímají velmi negativně a tím pádem opouští místa, ve kterých se dříve ukrývala či se jim úspěšně vyhýbají. Díky tomu se ve své domácnosti či na jiném potřebném místě zbavíte otravných škůdců za velmi krátkou dobu.

Odpuzovač škůdců bez zbytečné chemie

Elektronické plašiče jsou bezesporu velmi bezpečné přístroje, které jsou naprosto bezhlučné, a to jak pro člověka, tak pro domácí či jiná hospodářská zvířata. Tyto přístroje je navíc možné bez větších obav používat v obytných prostorách i v jiných provozovnách. Nebudete mít tedy žádný problém s tím, kam ho umístit. Jejich provoz je mimo jiné zcela ekologický a naprosto bez využití jakýchkoliv chemických prostředků. Díky tomu navíc nedochází k úhynu jednotlivých škůdců.

Jakým způsobem vybrat elektronický plašič?

Nevíte si rady s tím, co je plašič a netušíte ani, jakým způsobem byste měli správný elektronický plašič vybrat? V tom případě vám poradíme, že jednotlivé plašiče, které jsou dostupné na našem trhu jsou rozděleny do několika kategorií, a to v závislosti na druhu škůdců, pro které jsou určeny. Pokud vás tedy například trápí vleklé problémy s kunou, vybírat budete muset plašiče z kategorie pro kuny a hlodavce. Pokud vás naopak trápí problémy s ptactvem, ideální pro vás bude plašič ptáků. V případě, kdy máte specifické problémy s hlodavci či kunami v autě či v jiném dopravním prostředku, vybírat budete muset v kategorii plašičů do auta a podobně.

Dále je možné jednotlivé plašiče rozdělit na zvukově vibrační či ultrazvukové. Pokud chcete ochránit například vaši půdu před krtky, hady či hraboši, sáhněte po zvukově vibračních plašičích. Pro ochranu vnitřních či venkovních prostor zase raději sáhněte po ultrazvukovém plašiči, který odpuzuje kuny, toulavé psi a kočky a také myši, netopýry či divokou zvěř.

Rozdíl mezi ultrazvukovými a zvukově vibračními plašiči

Rozdíl mezi ultrazvukovými a zvukově vibračními plašiči není až zase tak velký. Ultrazvukové plašiče se dají pořídit buď ve verzi s bateriovým napájením či ve verzi s klasickým síťovým napájením. Plašiče, které jsou ovšem vybaveny síťovým zdrojem mají až několikanásobně vyšší výkon a také disponují daleko více sofistikovanými funkcemi než plašiče na baterie. V případě, kdy ovšem nemáte k dispozici elektrický proud, bateriovému zdroji napájení se bohužel nevyhnete.

Zvukově vibrační plašiče se naopak vyrábějí pouze ve variantě s takzvaným bateriovým napájením. Toto napájení je ovšem i přesto dostačující pro ochranu poměrně značné plochy vaší zahrady či pozemku.

Jak a kam plašič škůdců umístit?

Pokud budete umisťovat ultrazvukový plašič škůdců do vnitřních prostor, je nutné ho umístit do jednoho z rohů daného prostoru a nasměrovat jeho přední strany na jeho protilehlý roh. V případě, kdy je v prostoru například nábytek s nožkami, palety, regály s volnou plochou pod nějakým regálem a podobně, je vhodné umístit odpuzovač rovnou na zem. Pokud je ovšem v místnosti příliš mnoho nábytku, který nožky nemá, je vhodné přístroj umístit zhruba 2 až 3 metry nad zem a naklopit ho do středu vámi chráněného prostoru.

Pokud budete chtít umístit plašič do vnitřních prostor, který nejsou celistvé, což jsou v tomto případě zejména sklady či několik místností najednou, je vhodné plašič umístit do spojovací chodby či do jedné z největších prostor dané místnosti.

V případě, kdy budete plašič umisťovat do venkovních prostor, je vhodné ho nasměrovat tak, abyste plochu, kterou chcete ochránit co možná nejlépe nasvítili. Vhodné je umístit plašič do rohu daného prostoru či na jeho okraj a nasměrovat ho rovnou na střed vámi chráněné plochy.

Pokud budete plašič umisťovat do svého auta, je vhodné ho vždy umístit s ohledem na typ daného vozidla. Vhodné je využít takzvanou analogii o umístění obyčejné kapesní svítilny. Vyvarovat byste se však měli zejména směřování plašiče na takzvané odhlučňovací pěny a také polstry, jenž by mohly daný signál více zeslabovat.

Jak moc jsou plašiče účinné?

Ultrazvukové plašiče jsou velmi účinné. Jejich účinnost se ve vnitřním prostředí uvádí v metrech čvterečných, jelikož se zde využívá celá řada odrazů daného ultrazvukového signálů od jakýchkoliv pevných ploch. Signál poté chrání úplně celou plochu. Stejným způsobem chrání také zvukově vibrační plašič škůdců, který je účinný až do vzdálenosti do 18 metrů od daného přístroje, a to do všech stran.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články