Společnost Canmet pomáhá podnikatelům s automatizací výroby

Nezáleží na tom, jestli zpracováváte kovy, plasty, dřevo, kámen, sklo nebo jakékoliv další materiály, postupem let jsou na vás kladeny stále větší nároky. Co dříve dělali lidé, dnes hravě zvládají moderní roboti. S jejich pomocí dokážete vydělávat rychleji, více a plynuleji. Jak posunout svou firmu dále?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Robotizace a digitalizace

Nejdříve se podíváme na typický příklad jednoho českého pracoviště, jménem E Metall, které se specializuje na ohýbání plechů s pomocí ohraňovacích lisů. V dané situaci dokáže moderní robot nejen vyrobit více kusů (díky nepřetržité práci), ale zároveň je mnohem efektivnější a rychlejší při řešení složitých ohybů. Člověk jej předběhne jen v případě, kdy je nutné vyrobit malé množství jednoduchých kusů s menším množstvím ohybů.

Robot je rychlejší, přesnější a nepotřebuje odpočinek. Práci nikomu nevzal, kvalifikovaní lidé chybí. Díky jeho nasazení tráví zaměstnanec pouze 20 % času samotnou obsluhou stroje, zatímco zbylých 80 % své pracovní doby se může věnovat například ručnímu ohýbání. Robotické pracoviště od společnosti Canmet láká hlavně na bezproblémovou opakovatelnost a extrémní přesnost výroby. Jediným mínusem je o trochu složitější práce v případě, kdy často měníte tloušťku plechů.

Nechte si pomoci

V současné době jedná majitel zmíněné společnosti s profesionály z Canmet, protože společně plánují rozšířit kapacity daného pracoviště. Nejen on, ale i další klienti si chválí především pružnost, spolehlivou podporu a stoprocentní odbornost během řešení robotizace. Jediným prostorem pro zlepšení je prý rychlost a efektivita komunikace při řešení problémů.

Chcete i vy podstatně zvýšit produktivitu a zajistit si vyšší zisky? Pak se mrkněte na webové stránky profesionálů z Canmet a domluvte si nezávaznou konzultaci.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články