Záhada mimozemšťana, který v roce 1977 přerušil živé televizní vysílání: Nejspíš chtěl lidstvo varovat před 3. sv. válkou

Před 44 lety došlo v historii televizního vysílání k podivné události. Živé vysílání totiž na okamžik převzali mimozemšťané a zprostředkovali bizarní zprávu pro celé lidstvo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

26. listopadu 1977 kolem 17:00 bylo pravidelné zpravodajství v jižní Anglii přerušeno počítačem generovaným hlasem. Když moderátor zpráv Andrew Gardner přinášel hlavní zprávy, jeho hlas se poněkud zkreslil. Televizní obraz se chvěl a lidé slyšeli podivné bzučení. Následně zaslechli podivně hluboký hlas, který zněl, jako by byl elektronicky zamaskovaný. Proto se lidé začali domnívat, že se jednalo o pouhou poruchu přístrojů nebo měl moderátor svoji osobní potřebu upoutat pozornost.

Je život na Zemi v nebezpečí?

Hlas si říkal „Vrillon“ a představoval určité tělo známé jako „Aštarovo galaktické velení.“ Přineslo záhadné poselství, které žádalo lidi, aby se vzdali válečných způsobů a přijali mír, než bude příliš pozdě. „Toto je hlas Vrillona, představitele Aštarova galaktického velení, který k vám mluví.“ Vrillon začal lidem na Zemi říkat o jejich nevyhnutelném osudu. Zmínil katastrofu ohrožující lidstvo i světy daleko od nás. Dokonce vzkázal, aby lidé přestali zbrojit a přijali „novou éru“, takovou, kde budou všichni žít v harmonii.

Zájem mezinárodních médií

Během celého přenosu bylo natáčení dotčeno jen mírným zkreslením. Samotné vysílání skončilo při začátku programu Looney Tunes. Andrew Gardner k incidentu mlčel a choval se, jako by se nic nestalo. Podivný přenos však slyšely tisíce lidí na jihu Anglie, kteří si museli myslet, že jde o vtip. Televize se divákům za nepříjemnosti omluvila a celou záležitost veřejně odbyla. Brzy všechna britská média zveřejnila zprávu o tomto incidentu a to upoutalo pozornost mezinárodních médií.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Co bylo zdrojem signálu?

Různé společnosti hledaly viníka incidentu, možného šprýmaře nebo důmyslného technika, kterému se podařilo nabourat jejich zařízení. Bohužel se jim nepodařilo nikoho vypátrat. Alespoň zjistili, že signál byl odeslán na anténu vysílače Hannington. Samotný zdroj signálu zaznamenali stěží, ale vyskytoval se někde poblíž zmíněné antény.

Co si myslí ufologové?

Tento incident byl mnohokrát studován různými výzkumníky anomálních jevů a ufology. Mnoho z nich se domnívá, že poselství mimozemšťanů se opravdu pokoušelo o kontaktování a spřátelení s lidmi. Ve výsledku vyvodili, že se pravděpodobně snažili předejít třetí světové válce. Už to bude však skoro 50 let a tehdy na konci 70. let se studená válka mezi Západem a SSSR stala obzvláště napjatou.

Myslíte si, že se jednalo o mimozemšťana, nebo obyčejný žertík?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články