Někteří lidé věří, že Hitler nezemřel, ale utekl. A to přímo do jádra samotné Země

Útěk nacistického diktátora a dílo Julese Verna nejdou moc dohromady. Jeden z Verneových motivů se však přesto právě s touto konspirační teorií dokázal protnout.

i Zdroj fotografie: Adolf Knause / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V historii lidé dlouho předpokládali, že je Země placatá – a malá skupinka je o tom přesvědčena dodnes. Existuje ale ještě jedna varianta. Co když je totiž naše planeta ve skutečnosti dutá? Zastánci této teorie se domnívají, že pod povrchem existuje tzv. druhá Země. A právě sem mohl podle některých zdrojů uprchnout i Adolf Hitler. Jak si její fandové vykládají současné poznatky a co všechno je podle nich na mapách zamlčeno?

Přístupno několika „bránami“

Podle zastánců teorie duté Země existuje hluboko pod zemskou kůrou druhá, tzv. vnitřní Země. Jádrem Země je vnitřní, miniaturní Slunce, které tento tajemný (a utajený) svět zásobuje světlem i teplem. Celé kontinenty a nekonečné oceány pak vítají kohokoli, kdo sem vstoupí. Vnitřní Země je popisována jako skutečný ráj, protože se jí nikdy nedotkla ruka sebedestruktivního, chamtivého moderního lidstva. Co dalšího tu lze očekávat?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vládne tu stále tropické počasí a hojnost všeho, co si lze představit. Všichni obyvatelé se těší stálému míru a štěstí. Ale jak se sem vlastně dostat? Do nitra planety má vést hned několik vchodů. Na pólech planety jsou krátery o průměru 2 000 kilometrů, kterými může šťastný cestovatel sestoupit až do těchto pohádkových podzemních hlubin. Podle dalších zdrojů je lze najít i na východě v Tibetu nebo Jižní Americe. Obě místa jsou samozřejmě střežena.

Ideální společnost, kterou občas vyrušíme

Vše pochopitelně tají nejrůznější tajné společnosti, světové vlády a další instituce. Dělají zkrátka všechno pro to, aby se o skutečné povaze naší planety běžný člověk nedověděl. Dle oficiálního stanoviska je v místech polárních otvorů ledová krusta, jde však o obrovský podvod. Po většinu roku jsou totiž pokryty nikoli ledem, ale silnou vrstvou mraků. Ta při pohledu ze satelitu vypadá velmi podobně. Nelze proto věřit ani Google Earth.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dle většiny fanoušků tu žijí vysoce rozvinutí, a hlavně mírumilovní starověcí lidé, a to v naprosté harmonii s přírodou. Jsou vegetariáni a neúčastní se žádných válek. Lidé na povrchu jejich život občas naruší například jaderným výbuchem. Gravitace je tu poloviční a místní jsou až dvakrát vyšší než my, běžní smrtelníci. Obyvatelé vnitřní Země někdy migrují na povrch, což dokazují například mýty eskymáckých národů o ledových obrech.

Od Inků přes nacisty až po dinosaury

Migrace ale funguje i opačně a takto údajně utekli dobyvatelům Inkové. Stejně tak tu po pádů Třetí říše měla hledat útočiště elita nacistů včetně Vůdce. Asi nejbizarnější verzí je, že tu přebývají původní dinosauři, případně mimozemšťané. Faktem ale je, že teorie duté Země sdíleli i renomovaní vědci nebo vůdcové sekt. Dle tibetských buddhistů se tu nachází království Šambala, středověké legendy uvádí průchod mezi městy Eisenbach a Gotha.

Podle momentálního vědeckého poznání je však nemožné, aby byla naše planeta dutá. Cokoli s takovým vnitřním prostorem by se totiž zhroutilo vlivem gravitace. Nejnižší bod, kde mohou ještě bezpečně existovat dutiny, je asi 10 km pod povrchem. Proudění zemského jádra navíc generuje magnetické pole planety, bez kterého by sluneční vítr okamžitě smetl celou naši atmosféru. Výsledkem by byla neobyvatelnost našeho světa.

Co dalšího by uvnitř Země mohlo být?

Zdroj: Femina
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články