Záhada bermudského trojúhelníku možná bude brzy rozluštěna. Vlády nadpřirozené síly popírají, vědci na to mají jiný názor

O tomto území mezi Floridou a Bermudami slyšel asi každý. Ztrácejí se tu vojenské lodě i letadla, případně jsou později nalezeny zcela mimo kurz.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bermudský trojúhelník je jednou z nejoblíbenějších lokalit pro záhadology a milovníky tajemna či konspirací. Lákavost místa s tolika podivnými příběhy není nic překvapivého. Ačkoli úřady veškeré teorie o nadpřirozených silách popírají, na množství podivných úkazů to nic nemění. Kompasy tu blázní, vysílačky a další komunikační prostředky běžně vypadávají. Vědci ovšem hlásí, že nejspíš konečně celou záhadu objasnili.

Ďábelský trojúhelník v Karibiku

Tým vědců z univerzity v Coloradu pečlivě prozkoumal satelitní snímky počasí v této notoricky známé oblasti. Badatelé si v nich všimli série zvláštních šestiúhelníkových oblaků. Podle meteorologů mohou tyto mraky fungovat jako reálné „vzdušné bomby“. Podle odhadů jsou právě ony hlavní příčinou smrtících výbuchů vzduchu, při nichž může rychlost větrného proudění dosáhnout až neuvěřitelných 273 kilometrů v hodině.

iZdroj fotografie: Pixabay

Právě tyto proudy mohou způsobit vodní vlny vysoké přes 13 metrů. Takovou bouři nedokáže přežít žádná loď, stejně tak žádné letadlo nedokáže za letu vydržet tak silné vzdušné proudění. Mraky nemívají obvykle příliš jasné hranice a kraje. Nicméně to vypadá, že právě bermudský trojúhelník je výjimkou z tohoto pravidla, což potvrzuje právě satelitní analýza. Tato teorie podnítila mnoho dalších výzkumů, protože fenomény této oblasti se zabývá celá řada vědeckých kapacit.

Vysvětlení přirozená i ta další

Zmizení lodí a další jevy typické pro tuto oblast se snaží vědci objasnit už desítky let. Podle některých skupin jsou havárie a ztroskotání normálním jevem v oblasti, která je tak dopravně frekventovaná. Anomální jevy pak vysvětlují kontaktem vzduchu s vodními plochami o různých teplotách. To vede přirozeně k vzdušným turbulencím, hustým mlhám i problémům s komunikací. Podle skeptiků také pověst místa přiživují senzacechtiví novináři nebo spisovatelé.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle záhadologů se tu lze setkat s mimozemskou civilizací, která má svoje základny i pod vodou. Pravdou je, že výskyt UFO je tu vyšší než jinde v USA. Oblíbenou verzí je také přítomnost okna do jiné verze časoprostoru, kam mohou lodě i letadla snadno zmizet. Tím jsou vysvětlena i opakovaná hlášení o ztraceném čase či jeho posunu, což pozorují posádky i jednotlivci. Objekty také mizí z radarů a objevují se mnohem později zcela jinde.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články