Město žádá veřejnost o pomoc. Kamera v noci zachytila neznámého tvora a nikdo neví, co nebo kdo to je

Kamera na okraji zoo zachytila v noci zvláštní dvounohou postavu, kterou nikdo zatím nedokázal identifikovat. Názory, co by to mohlo být, se různí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Podivná stopáž se objevila na záznamu kamer umístěných na okraji zoologické zahrady v americkém městě Amarillo během minulého měsíce. Oficiální facebooková stránka The City of Amarillo shromáždila široké spektrum odhadů. Nikdo však neví jistě, co by mohl být podivný dvounožec zač. „Zoo Amarillo zachytila v brzkých hodinách (kolem 1:25 v noci) dne 21. května podivný snímek. Jde o člověka se zvláštním kostýmem, který v něm rád chodí v noci?“

Člověk, nebo bájné zvíře?

Je to člověk v kostýmu, nebo Čupakabra? Obyvatelé byli vyzvání k identifikaci neznámého tvora nebo osoby, ujal se dokonce termín UAO – tedy Unidentified Amarillo Object, „neidentifikovaný amarilský objekt“. Výzva se na oficiálním profilu města objevila pár dní po incidentu. „To je jasný mýval ze Strážců galaxie,“ zněl jeden z komentářů. To je ovšem fiktivní filmová postava a je poměrně nepravděpodobné, že by se tady vyskytl jeden živý.

Další komentující spekuloval, že „jde o nějakého chlápka, co nesl na zádech svou přítelkyni“. Jde o podstatnou připomínku toho, že naše mysl si s námi často hraje a zcela běžné skutečnosti si za určitých okolností vykládá minimálně podivně. Zvláštní postava by mohla být i dvojice, kdy má jeden druhého na zádech. Nemusí se tedy vůbec jednat o tajemnou chlupatou bytost, ale zamilovanou dvojici, která zkrátka po nocích dělá vylomeniny.

Piráti z Karibiku či podivné promo

Objevily se i hlasy, že to vypadá přesně jako Johnny Depp při hraní postavy z Pirátů z Karibiku. Jde tedy o Jacka Sparrowa a výbornou ukázku toho, kolik dechu ve veřejné diskusi spotřeboval soud hanobící slavného amerického herce? Lidé zabývající se tímto tématem – ať už z jakékoli strany – jsou ve veřejném digitálním prostoru stále aktivní. A to navzdory skutečnosti, že celé řízení už proběhlo a bylo řádně ukončeno.

The Amarillo Zoo captured a strange image outside the zoo in the dark and early morning hours of May 21 (around 1:25…

Zveřejnil(a) City of Amarillo, Texas dne Středa 8. června 2022

Hodně lidí také poznamenalo, že postava se docela podobá kreslenému ježkovi Sonicovi. Vede to k myšlenkám, zda jde o nějakou podivnou formu marketingu na další snímky. Pokud je to opravdu tento případ, tak se hluboce omlouváme. Ale máme zkrátka rádi kryptidy, tedy podivná zvířata, která nebyla zatím vědecky potvrzena, ačkoli se mnoho lidí domnívá, že reálně existují. Tak snad nás tento tvor u amarillské zoo netahá za nos.

Co myslíte, že bezpečnostní kamera u zoo zachytila?

Zdroj: ScienceDirect

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Na herpes báječně zabírá i obklad z vaječné skořápky + dalších 6 tipů, jak se ho zbavit rychle a přírodní cestou
Události247.cz
Události247.cz
Prezidentské volby: Jak to, že Babiš už není favoritem? Může za to hned několik jasných věcí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský odstřelovač se během první světové války ukryl ve falešné koňské mrtvole vedle německých zákopů
adbz.cz
adbz.cz
Rostlina, kterou klíšťata k smrti nenávidí. Stačí ji usušit a zalít horkou vodou – domácí účinný repelent je na světě