5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení

Bermudský trojúhelník si už získal takový věhlas, že se jeho jméno stalo prakticky synonymem pro záhadu nebo podivné místo. Existují však i další záhadné lokality.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Oblast bermudského (nebo také ďáblova) trojúhelníku je ohraničena Bermudami, Floridou a Portorikem. Zahrnuje tak i část Sargasového moře a protéká jí Golfský proud. Nejde o oficiální nebo jakkoli uznávaný zeměpisný název, stal se populárním hlavně v 70. letech 20. století. Má pověst místa s výrazným výskytem „záhadných“ zmizení lodí a letadel, či naopak jejich nálezy bez posádky. Oficiální zdroje včetně pojišťoven nic takového nepotvrzují. Existují však i jiná záhadná území.

Oblast 51

Tato vojenská základna má být místem zkoumání zajatého UFO nebo mimozemské kosmické lodi a těl posádky. Proslavila se po nechvalně známé havárii v Roswellu v roce 1947. Existuje množství teorií o to, že právě sem byly převezeny trosky pro podrobný výzkum. Vědci z oblasti se měli v poušti následně setkat přímo se zástupci mimozemské civilizace.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nicméně nic z toho se nepotvrdilo jako pravdivé. Lidé také spekulují o ovládání počasí, tajných zbraních, cestách časem a teleportaci. Tohle všechno se má na základně zkoumat a vyvíjet. Vláda USA po celé roky popírala existenci takového místa. Ovšem 8. prosince 2013 učinil prezident Obama neoficiální prohlášení a byl tak prvním, kdo ji potvrdil veřejně.

Hory plné pověr

Hory pověr (anglicky Superstition Mountains) se nacházejí východně od Phoenixu v Arizoně. Podle legend tu po roce 1800 našel německý imigrant Jacob Walts zlatý důl, jen se s nikým nepodělili o přesnou lokalitu. Teprve před svou smrtí měl tajemství komusi sdělit. Navzdory mnoha výpravám ale důl nebyl nikdy objeven. Lidé věří, že v horách stále straší duchové těch, kteří se při expedicích ztratili.

Podle další pověsti je důl chráněn tvory zvanými „Tuar-Tums“ či „malí lidé“. Ti žijí pod horami v jeskyních a tunelech. Podle některých Apačů se v horách nachází brána do pekla.

Anomálie jižního Atlantiku

Asi 300 kilometrů od pobřeží Brazílie se nachází místo s nejrizikovější koncentrací radiace. Říká se mu také vesmírný bermudský trojúhelník a právě tady se Zemi nejvíc blíží Van Allenovy pásy. Jde o část slunečního větru zachycenou v magnetickém poli Země, jež je tu už ve výšce 200 km. Toto místo pustoší jakékoli satelity nebo vesmírné lodě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Astronauti si tu stěžují na poruchy přístrojů a NASA tu své satelity vypíná. Podle některých názorů je to také důvod havárie letu Air France 447 v červnu 2009, kdy zemřelo 228 lidí.

Jezero Anjikuni

Nachází se v Nunavutu v Kanadě. Kolem roku 1930 tu lovec kožešin Joe Labelle narazil na zcela opuštěnou vesnici u jezera. Nebylo tu nic, ani lidé, ani zvířata. Prohledal domy a zjistil, že někde je ještě nádobí na vychladlých ohních, jinde zase připravené šití. Jednoduše to vypadalo, jako by se během běžného dne najednou všichni někam vypravili.

Na hladině byla spatřena podivná světla a kus od vesnice byl ke kmeni přivázán pes. Byl tu také mohylový hrob, otevřený, bez těla uvnitř a se dvěma sloupci kamenů. Podle pozdějšího průzkumu bylo místo opuštěno asi dva měsíce před Labellovým příchodem. Důvod opuštění nebyl nikdy zjištěn.

Ďáblovo moře

Toto místo se nazývá také Ďáblův trojúhelník a nachází se v Tichém oceánu, konkrétně mezi Tchaj-wanem, Japonskem a souostrovím Yap. Někteří lidé věří, že tu žije mořský drak. Zmizely zde lodě i letadla a v roce 1952 poslala japonská vláda do oblasti expedici 31 lidí. Zmizeli i s lodí. Další pověst vypráví o pokusu Kublaje napadnout Japonsko, přičemž tu ale ztratil 40 000 mužů. Spekuluje se i o bráně do jiného světa.

Jaká další podobná místa vás napadají?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články