Lidé se začali pohřešovat kvůli „kanibalským jeskyním“, tvrdí konspirační teoretik

V posledních letech se v USA pohřešuje spousta osob. Konspirační teoretici přišli s domněnkou, že se v hlubinách zdejších lesů vyskytují kanibalové žijící v jeskyních.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Tato konspirační teorie vznikla před lety, ale nedávno se stala velmi populární na sociálních sítích. Zapříčinil to obrázek, který srovnává mizení lidí ve Spojených státech s umístěním podzemních jeskyní. Předpokládá se, že všichni tito pohřešovaní lidé, jejichž zmizení byla provázena podivnými skutečnostmi, ve skutečnosti náhodou spadli pod zem. Existuje však i možnost, že se záměrně pokusili do této jeskyně dostat, ale nemohli najít cestu zpět.

USA jsou známé pro své neprozkoumané jeskyně

Spojené státy jsou známé dlouhými a neprozkoumanými jeskyněmi. Jedním z takových příkladů je např. Mamutí jeskyně v Kentucky. Ta je považována za nejdelší na světě. Její tunely se totiž táhnou 587 000 metrů a dosahují hloubky až 115 metrů. Je známá tím, že zde došlo k záhadným zmizením několika lidí.

Teorie o tom, proč dochází k neustálým zmizením

Profil na TikToku s přezdívkou „@danthedingbat21“ zašel ale ještě dále. Jednalo se o výzkumníka, který vyvinul teorii o tom, proč tolik lidí zmizelo v jeskyních. Podle její verze byli konkrétní jedinci záměrně zavlečeni do podzemí určitými tvory. Jednalo se o nějaký divoký kmen plný kanibalů. Dále zmiňuje, že se tito divoši vyskytují čistě jen v hlubinách lesa, kde mají své skrýše, a pojídání lidí se opravdu nevyhýbají. V podstatě to vrací lidskou generaci do zaostalé doby odpovídající několika desetitisícům let zpátky.

Neandrtálci a kanibalismus v dnešní době

Dan dále zmiňuje různé heslovité výrazy typu „Bigfoot nebo Sasquatch“. Jedná se údajně o kanibaly, kteří si navzájem dávají vědět, že jsou kolem. Nekomunikují vyspěle jako rozumní lidé mezi námi, ale opravdu jen znakují a vydávají podivné zvuky jako v době pravěku. Faktem ale nadále zůstává, že požírají lidské maso, a tak se vyspělá civilizace drží raději od těchto míst co nejdále. Lépe řečeno, neprozkoumané jeskyně nejsou oblíbenou destinací pro každého.

iZdroj fotografie: Unsplash

Kolik lidí se ve Spojených státech ročně pohřešuje?

Podle Národního systému pohřešovaných a neidentifikovaných osob se ve Spojených státech každý rok pohřešuje více než 600 000 lidí. Až 92 % těchto lidí je každý rok nalezeno živých nebo mrtvých, ale zbytek se nikdy nenajde. Asi si dokážete představit, že možná visí někde v kanibalských jeskyních. Nemusí se však jednat jen o jeskyně. Lidé přichází s různými teoriemi a každá je méně pravděpodobnější než ta předcházející.

V roce 2011 spustil David Paulides, zakladatel North America Bigfoot Search, databázi o zmizení v divočině za „záhadných okolností“. Z jeho výzkumu je nejméně 1 600 občanů Spojených států pohřešovaných. Jedná se o osoby, o kterých se dle důkazů vědělo, že před zmizením vcházely do volné přírody. Bohužel se ale od té doby po nich slehla zem.

Co podle vás vede lidi ke kanibalismu?

Zdroj: LadBible
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Zdravá a fit: Ideální cviky pro ženy po čtyřicítce, pro zdravé tělo i zdravého ducha
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice