Lidé se začali pohřešovat kvůli „kanibalským jeskyním“, tvrdí konspirační teoretik

V posledních letech se v USA pohřešuje spousta osob. Konspirační teoretici přišli s domněnkou, že se v hlubinách zdejších lesů vyskytují kanibalové žijící v jeskyních.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Tato konspirační teorie vznikla před lety, ale nedávno se stala velmi populární na sociálních sítích. Zapříčinil to obrázek, který srovnává mizení lidí ve Spojených státech s umístěním podzemních jeskyní. Předpokládá se, že všichni tito pohřešovaní lidé, jejichž zmizení byla provázena podivnými skutečnostmi, ve skutečnosti náhodou spadli pod zem. Existuje však i možnost, že se záměrně pokusili do této jeskyně dostat, ale nemohli najít cestu zpět.

USA jsou známé pro své neprozkoumané jeskyně

Spojené státy jsou známé dlouhými a neprozkoumanými jeskyněmi. Jedním z takových příkladů je např. Mamutí jeskyně v Kentucky. Ta je považována za nejdelší na světě. Její tunely se totiž táhnou 587 000 metrů a dosahují hloubky až 115 metrů. Je známá tím, že zde došlo k záhadným zmizením několika lidí.

Teorie o tom, proč dochází k neustálým zmizením

Profil na TikToku s přezdívkou „@danthedingbat21“ zašel ale ještě dále. Jednalo se o výzkumníka, který vyvinul teorii o tom, proč tolik lidí zmizelo v jeskyních. Podle její verze byli konkrétní jedinci záměrně zavlečeni do podzemí určitými tvory. Jednalo se o nějaký divoký kmen plný kanibalů. Dále zmiňuje, že se tito divoši vyskytují čistě jen v hlubinách lesa, kde mají své skrýše, a pojídání lidí se opravdu nevyhýbají. V podstatě to vrací lidskou generaci do zaostalé doby odpovídající několika desetitisícům let zpátky.

Neandrtálci a kanibalismus v dnešní době

Dan dále zmiňuje různé heslovité výrazy typu „Bigfoot nebo Sasquatch“. Jedná se údajně o kanibaly, kteří si navzájem dávají vědět, že jsou kolem. Nekomunikují vyspěle jako rozumní lidé mezi námi, ale opravdu jen znakují a vydávají podivné zvuky jako v době pravěku. Faktem ale nadále zůstává, že požírají lidské maso, a tak se vyspělá civilizace drží raději od těchto míst co nejdále. Lépe řečeno, neprozkoumané jeskyně nejsou oblíbenou destinací pro každého.

iZdroj fotografie: Unsplash

Kolik lidí se ve Spojených státech ročně pohřešuje?

Podle Národního systému pohřešovaných a neidentifikovaných osob se ve Spojených státech každý rok pohřešuje více než 600 000 lidí. Až 92 % těchto lidí je každý rok nalezeno živých nebo mrtvých, ale zbytek se nikdy nenajde. Asi si dokážete představit, že možná visí někde v kanibalských jeskyních. Nemusí se však jednat jen o jeskyně. Lidé přichází s různými teoriemi a každá je méně pravděpodobnější než ta předcházející.

V roce 2011 spustil David Paulides, zakladatel North America Bigfoot Search, databázi o zmizení v divočině za „záhadných okolností“. Z jeho výzkumu je nejméně 1 600 občanů Spojených států pohřešovaných. Jedná se o osoby, o kterých se dle důkazů vědělo, že před zmizením vcházely do volné přírody. Bohužel se ale od té doby po nich slehla zem.

Co podle vás vede lidi ke kanibalismu?

Zdroj: LadBible
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články