Australský bermudský trojúhelník: Letadla i lodě v něm mizely jak na běžícím páse

Australský bermudský trojúhelník, letadla i lodě v něm mizely jak na běžícím páse, nikdo však neví proč. Prý je unáší mimozemšťané, existují i očitá svědectví.

Bassův průliv i Zdroj fotografie: Jeff Schmaltz, MODIS Land Rapid Response Team, NASA GSFC / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mezi Austrálií a ostrovem Tasmánie se nachází Bassův průliv, kterému se přezdívá australský bermudský trojúhelník. Má snad ještě horší pověst než jeho záhadný konkurent. Podle dostupných údajů se zde lodě ztrácejí již od svého objevení v 18. století. Svou zkázu zde našlo už přes 800 lodí i letadel.

Australský bermudský trojúhelník

Jedná se o 500 kilometrů dlouhý a v některých místech až 350 kilometrů široký průliv, který je už celá staletí postrachem všech námořníků. Svou hrůzostrašnou pověst si buduje už od svého objevení. Ve zrádných proudech a silném větru nachází svou zkázu stovky lodí. Později se zdejší podmínky stanou osudnými i pro letadla.

Podle některých však australský bermudský trojúhelník obývají mimozemšťané, kteří odtud unáší lidi. Nejznámější případ, který tuto teorii naplno rozdmýchal, se odehrál v roce 1978, kdy se v Bassově průlivu ztratil mladičký pilot Frederick Valentich.

australský bermudský trojúhelník
iZdroj fotografie: MarkDhawn / Creative Commons / CC BY-SA
Pobřeží ostrova King se přezdívá Pobřeží vraků.

„Vidím nad sebou neznámý letoun“

Frederick Valentich byl dvacetiletý pilot, který nad Bassovým průlivem letěl v říjnu 1978. Jeho cílem byl ostrov King, kam vede trasa právě přes australský bermudský trojúhelník. V jednu chvíli se dispečera v řídící věži ptá, zda se v tamním letovém prostoru nachází další letoun. Dispečer odpoví, že kromě něj tam žádný jiný letoun není.

„Vidím nad sebou velký letoun. Má čtyři velká světla. Právě přeletěl tisíc stop nade mnou,“ odpověděl středisku Valentich. Zbytek záznamu obsahuje další popisy neznámého letounu. Celou dobu se má pohybovat nad letadlem mladého pilota. Ke konci je ve Frederickově hlase patrná stoupající panika: „Vynechává mi motor. Musím se dostat na ostrov King. Panebože, ta zvláštní věc se nade mnou už zase vznáší! Není to letadlo…“. Tím vysílaní končí a dál je slyšet pouze šum.

Bassův průliv

Konkurent Bermudského trojúhelníku: Bassův průliv v minulosti požíral jednu loď za druhou

Pobřeží vraků na ostrově King

Zmizení Fredericka Valenticha nebylo dodnes objasněno. Záchranná výprava, která byla bezprostředně po incidentu do průlivu vyslána, nenalezla po mladém pilotovi ani jeho letadlu ani stopu. Na ostrov King se pravděpodobně vůbec nedostal. Později místní noviny otiskly několik svědectví, podle kterých byl v době Frederickova zmizení nad obzorem k vidění zvláštní předmět.

Dokonce i jeho otec dodnes tvrdí, že mu syna unesli mimozemšťané. Ačkoliv se pravdu už nejspíš nikdy nedozvíme, skutečnost, že je australský bermudský trojúhelník nebezpečné místo, nelze vyvrátit. Svědčí o tom i pobřeží ostrova King, které si získalo příhodný název Pobřeží vraků.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články