Šel na procházku, rázem byl 74 let v budoucnosti: Rudolph Fentz měl údajně cestovat časem

Šel na procházku, rázem byl 74 let v budoucnosti. Rudolph Fentz byl jediný člověk, který údajně cestoval časem. Vědci se však stále přou o pravdivosti tohoto případu.

Rudolph Fentz i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Cestování časem je v knihách a filmech velmi oblíbeným tématem. Mnozí dokonce věří, že je cestování časem možné i v reálném životě. Svědčit o tom může i podivuhodný případ muže, který při večerní procházce skončil v jiném století. Jméno Rudolph Fentz se stalo synonymem pro fenomén cestování časem. Vědci dodnes nedokáží vysvětlit, jak k tomu vlastně došlo.

Rudolph Fentz cestoval časem

Píše se rok 1951 a na New Yorském Time Square se jako by z ničeho zjeví zvláštní muž. Je oděný do staromódního oblečení a i jeho účes už dávno vyšel z módy. Podle očitých svědků byl zmatený a možná i vystrašený. Byl dezorientovaný a krátce po zjevení ho srazil projíždějící taxík. Muž byl na místě mrtvý. Pravá záhada se však začne odehrávat teprve v márnici. Doktor, který provádí pitvu, u něj objeví několik starodávných předmětů, které však nevykazují žádné známky stáří. Kromě navštívenky se jménem Rudolph Fentz se u neznámého nachází několik starožitných mincí a dopis, který je datovaný rokem 1876.

Rudolph Fentz
iZdroj fotografie: Depositephotos
Rudolph Fentz se šel večer v roce 1876 projít a objevil se na Time Square v roce 1951.

Pátrání po neznámém muži

Podivuhodný případ putuje na stůl kapitánovi Hubertu V. Rihmovi. Všechna prvotní vodítka však nikam nevedou. Jméno Rudoph Fentz nefiguruje v žádném adresáři ani aktuálním telefonním seznamu. Sejmuté otisky prstů nejsou nikde registrované a ani adresa z nalezené navštívenky nepřinese žádnou stopu.

Při svém pátrání však narazí na jméno Rudolph Fentz mladší, které se ukáže jako jediné plodné vodítko. Ačkoliv je Fentz mladší tou dobou už několik let po smrti, vyšetřovatel se setká s jeho stále žijící vdovou. Místo vyřešení případu však přichází další otázky. Vdova potvrdí, že se otec jejího zesnulého muže jmenoval Rudolph Fentz. Ten však údajně beze stopy zmizel v roce 1876, když se vydal na večerní procházku.

Cestování v čase není nemožné. Stačilo by, abychom vnímali rotaci vesmíru

Skutečnost nebo fikce?

Dodnes se nikomu nepovedlo tento případ vysvětlit. Podle některých se jedná o smyšlenou báchorku, jiní v něm vidí důkaz, že je cestování časem možné. Dokonce i někteří vědci připouští, že je podobných případů v historii zdokumentováno více. Na počátku milénia se však objevily náznaky, že by se skutečně mělo jednat o fiktivní příběh, který měl údajně v roce 1951 vyjít v novinách. Originální vydání tohoto příběhu se však nikdy nenašlo, a tak se stále jedná jen o spekulace, které vyvažují různé teorie o možném cestování v čase.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články