Záhada letu Santiago 513: V roce 1954 letadlo prostě zmizelo. O 35 let později přistálo s 92 kostlivci na palubě

Nejdřív to vypadalo jako příliš podivné i na science fiction. Z nějakého důvodu ale tento zvláštní příběh procházel internetem pod nejrůznějšími chytlavými titulky.

Záhada ztraceného letadla Malaysian 513 i Zdroj fotografie: iStock
                   

Všechny přitom popisovaly tentýž incident. „Let Pan American 914 odstartoval v roce 1955, ale přistál o 35 let později“ a podobně. Co se ale skutečně stalo se ztraceným letem 513, který byl na trase z Německa do Brazílie? Podle brazilských leteckých úřadů odstartoval let Santiago 513 v Německu 4. září roku 1954. Následně ale kompletně zmizel kdesi nad Atlantikem. Bylo vyhlášeno masivní pátrání, ale ani vyšetřování nic nepřineslo.

Jen obyčejné ztroskotání na moři?

Všichni tak byli nuceni uvěřit, že letadlo jednoduše ztroskotalo a všichni cestující během tragické nehody zemřeli. Ale je tu něco, kvůli čemu nabírá tento příběh ještě podivnější rovinu. Ztracený let se měl totiž údajně objevit a kroužit nad brazilským letištěm Porto Alegre, a to 12. října 1989. Pak stroj přistál a na jeho palubě bylo 92 koster. Podle úřadů nevedla kontrolní věž s letadlem žádnou komunikaci. Zkrátka kroužilo a pak přistálo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Letecká ochranka se následně přiblížila a uvnitř ji čekal těžký šok. Nalezli 92 koster zahrnujících 88 cestujících a 4 členy posádky. Všichni normálně seděli na sedadlech. Pilot, kapitán Miguel Victor Cury, byl v naprosto nedotčené pozici a podle všeho svíral knipl. Letadlo navíc stále jelo na volnoběh. Úřední autority se ovšem o celé události odmítly jakkoli zmínit nebo reagovat na otázky k tomuto tématu.

Dostalo se Santiago do časového víru?

Neexistuje tak žádné rozuzlení toho, kde byl stroj po celých neuvěřitelných 35 let. Badatel zabývající se paranormálními jevy Dr. Celso Atello prohlásil, že let 513 se téměř určitě dostal do časového posunu a neexistuje jiné vysvětlení. Ani to by ale nevysvětlilo, jak kostra pilota dovedla celé letadlo bezpečně k přistání. Jak na to reagovala vláda a letecké úřady? Původní aerolinky skončily roku 1956 a jejich vedení neví dost na to, aby mohlo věc nějak komentovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ačkoli vládní agenti všechno důkladně vyšetřovali, odmítli se o čemkoli bavit. Stejně tak odmítli komentovat Atellovo prohlášení o časovém víru. Ani vláda nikdy nepřišla s čímkoli konkrétním, co by záležitost osvětlilo. Proto panuje pevný názor, že bylo vyšetřování urychleno, zničeny veškeré důkazy o reálné existenci onoho víru a vládní činitelé nás nechtějí vyděsit. Existují ovšem četná svědectví o podobných případech ztracených letadel.

Je vůbec možné projít časem a vrátit se?

Na tomto světě jsou stovky míst, kde zmizely zcela beze stop lodě, letadla, čluny i lidé. Hodně intelektuálů se přitom domnívá, že právě tyto lokality vytváří zcela nečekaně druh časových portálů zvaných vortexy. Má jít o následky existence paralelních vesmírů. Teoreticky se otevře brána do jiného světa, která pohltí lidi, hmotu, světlo a čas. Zmizelí lidé se tak během vteřin dostanou do jiné skutečnosti.

U nás jde hlavně o bermudský trojúhelník, Ďáblovo moře a michiganský trojúhelník. Ty jsou notoricky známé právě pro tyto nevysvětlitelné události a nezvyklé nehody. Existuje více výkladů, proč k těmto jevům dochází, žádný ovšem nebyl prokázán. Všechny tři hlavní lokality už také zlidověly jako obecný název pro místa, kde k takovým podivnostem dochází. Stejně tak inspirovaly desítky sci-fi příběhů.

Jaké podobné případy vás napadají?

Zdroj: MensXP
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články