7 evropských destinací, které jsou hotovou pastí na turisty. Mezi ty nejhorší se řadí i Praha

Všech 44 zemí, ze kterých se skládá Evropa, mají úžasná zákoutí, které mohou turistům nabídnout. Stejně tak jsou tu ale místa, která lze kategorizovat jako pasti na turisty.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dobře, možná se to netýká všech. Například takové Moldavsko mnoho pastí nemá, protože obecně nemá ani mnoho turistů. Na druhé straně Británie je místo čilého turistického ruchu a věcí navržených přesně pro ně. Tedy takových, které hodně stojí, ale za moc nestojí. Následující výběr zahrnuje několik zemí fungujících právě takto. Ano, Evropa je stále místem, kde je toho hodně k vidění a spousta destinací za návštěvu stojí. Jen se nenechte napálit.

Pláž Durres v Albánii

Malá země na Balkáně má množství pláží jak u Jaderského, tak Jónského moře. Nejpopulárnější z nich je pláž Durres u hlavního města Tirana. Přejeme ale hodně štěstí při hledání jediného zrnka písku v davech turistů. Právě sem totiž lidé chodí kvůli oslavám a neuvěřitelně sladkým koktejlům. Místo toho se podívejte třeba na pláž Gjipe. Je mnohem jižněji a cestuje sem opravdu málo lidí. Po našem upozornění jich teď ale možná bude o trochu víc.

Lyžařské rezorty Andorra

Tento horský ráj leží mezi Francií a Španělskem. Přirozeně sem většina lidí jezdí kvůli zimním sportům a rezervují si tudíž místní hotely. Během vrcholu sezóny je však přelidněnost místa zcela kritická a navíc jsou tu ceny skutečně vyšponované. Šetřiví klienti tak raději odloží zimní výbavu a užijí si nedaleký termální resort Caldea.

Rakousko v zajetí Mozarta a Strausse

Vídeň je místem každého milovníka vážné hudby. Rakouské hlavní město těchto mistrů hostilo skutečně hodně – jen to bylo opravdu, ale opravdu dávno. Známý Kursalon Hübner dnes nabízí prakticky jen několik kousků dvou největších legend. Představení je hodně, vstup je drahý a upřímně řečeno, úroveň nijak valná. Stejně tak je přemrštěné i jídlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Praha a drahý tekutý chléb

Ano, zní to podivně coby turistická past, ale dejte si pozor. Tedy na to, abyste v centru Prahy neplatili za pivo více než 50 Kč, tedy něco pod 2 eura. Některá skutečně zajímavá místa mohou jít trochu přes, berte tento limit ale vždy v úvahu. Jinak vás restaurace oškubou jako už mnoho turistů před vámi.

Dánsko a socha malé mořské víly

Drobná socha malé mořské víly je jedním z největších lákadel dánské Kodaně. A to je právě důvod, proč se jí vyhnout skoro obloukem. Na výšku má totiž jen asi 1,2 metru a budete mít štěstí, když ji přes nahromaděné davy vůbec zahlédnete. Spíš se podívejte na Gefioninu fontánu. Je mnohem zajímavější, uvidíte totiž norskou bohyni se skupinou zvířat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sunny beach v Bulharsku

Pláž plná lidí připravených pořádně „zapařit“. Pokud je vám 18–22 a rádi se opijete levným alkoholem, zatímco lidé kolem vás se chovají jak smyslů zbavení, tak si klidně poslužte. Kdokoli jiný by měl ovšem zvolit zcela jiné místo, například Achtopol nebo Irakli. Obě nabízí mnoho zábavy bez přítomnosti opilých davů.

Starý most v Bosně a Hercegovině

Slavný most města Mostar pochází z 16. století a s výškou 24 metrů nad hladinou řeky je poměrně působivý. Nenechte se ovšem napálit na podvod s potápěním, když se podvodníci sází, kdo z něj skočí. Chtějí totiž jen vaše peníze, a pokud chvíli vydržíte, nejspíš uvidíte stejné představení i zdarma.

Zdroj: FarAndWide

Do kterých zmíněných oblastí jste se dostali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články