Tato babička –⁠ Anna –⁠ je jedním z nejhorších sérových vrahů v historii. Její metody byly odporné, oběti umíraly v příšerných bolestech

Stará vrásčitá žena oblečená v černém, která dalším ženám prodávala „lektvary lásky“. Reálný dopad lektvaru byl ovšem úplně jiný než slibovaná láska.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Anna Draksin, známá historicky spíše jako Baba Anujka, je starší žena v černém šátku a černých šatech, kterou by jeden nepodezíral z ničeho špatného. Jenže tato zachmuřená stařena vyráběla „nápoje lásky“ smícháním rtuti, arsenu a jedovatých bylin. Jde o jednu z nejhorších vražedkyň světové historie. Když jí bylo 20 let, začala nenávidět všechny muže, protože byla svedena temperamentním důstojníkem rakouské armády. Co bylo dále?

Nenávist k mužům, služba s poptávkou

Jejich románek netrval moc dlouho a armáda tak této ženě zanechala jen zlomené srdce a syfilis. Zcela šokovaná Draksin pak začala vyhledávat samotu a krom toho jevila ještě zájem o medicínu a chemii. Tyto tendence utnul na nějakou dobu sňatek z rozumu, muž však zesnul po 20 letech manželství. Draksin si následně zařídila laboratoř a v srbské vesnici Vladimorovac se pustila do práce. Rychle si získala pověst bylinkářky a léčitelky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ženy z širého okolí za ní přicházely se stížnostmi na své manžely. Jeden měl být věčně rozzlobený, druhý zase o nic nedbal, další byl odsouzen za zradu. Tato „léčitelka“ se vždy ptala hlavně na váhu dotyčného, podle čehož určila potřebnou dávku arsenu, která muže neomylně zabila. Mladým lidem také umožnila vyhnout se armádě pomocí menší dávky jedu. Ta je nezabila, způsobila jim však potíže, které je vyloučily z aktivní služby.

Osudová chyba a oběť v nemocnici

Podle některých pramenů stihla stařena před svým dopadením zabít asi 50–150 lidí. Skutečností je, že manželky otrávených mužů vždy odmítaly jakoukoli pitvu. V té době ovšem také nebylo zvláštní, že muž ve středním věku prostě zemřel bez zjevného důvodu. Anujka se však dopustila osudové chyby ve chvíli, kdy se rozhodla svůj smrticí byznys ještě rozšířit. Najala si totiž asistentku jménem Lyubina Milankova.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tato žena pak v jednom případě namíchala dávku pro jednoho z manželů jinak a muži se před smrtí podařilo dostat do nemocnice. Policie následně zachytila jednu z dlouhodobých klientek „léčitelky“. Ta už tímto způsobem stihla nechat zabít dva své bohaté manžely. Žena byla vyslechnuta a ze všeho pak obvinila právě starou bylinkářku. První soud s Anujkou proběhl v roce 1914, výsledkem bylo ovšem její zproštění viny.

Odsouzení, propuštění a přirozená smrt

V roce 1920 byla ve věku 90 let zatčena podruhé. Prokuratura teď už požadovala trest smrti, soudní verdikt však zněl 15 let, pro její věk tedy doživotí. Nicméně Anujka byla po pouhých 8 letech propuštěna a zemřela o dva roky později. Arsen, který Anujka používala, je toxický polokovový prvek. Aktuálně nachází své uplatnění hlavně v metalurgii coby součást speciálních slitin. Stejně tak se používá v polovodičovém průmyslu.

V zemské kůře jde o velmi vzácný prvek a v mořské vodě je koncentrace mimořádně nízká. Dle odhadů připadá na jeden atom arsenu ve vesmíru asi miliarda atomů vodíku. V horninách se vyskytuje coby příměs rud niklu, antimonu, kobaltu, zlata, železa a stříbra. Jako stopová příměs se objevuje i v uhelných ložiscích. Těžká otrava se projevuje průjmem, nevolností, vypadáváním vlasů, ochrnutím a posléze zástavou srdce.

Kteří další sérioví vrazi vás napadají?

Zdroj: Wikipedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články