Tříprsté mumie nalezené v Peru vypadají jako mimozemšťané. Jejich původ všechny překvapil

Věda přichází se záhadně vypadajícími mumiemi, které připomínají mimozemšťany. Jejich vzhled však vypadá až moc nepravděpodobně.

i Zdroj fotografie: S vědomím Jaime Maussan
                   

Ruští vědci z Petrohradu, kteří studují tříprstou mumii nalezenou v peruánské hrobce tvrdí, že zmíněná figura není člověk. Zároveň podotýkají, že Maria, mumie z 5. století, má jinou anatomickou stavbu, než lidé. Byla jen jednou ze šesti mumií nalezených uvnitř hrobky v Nazce, městě na jihu Peru. Objeveno bylo také devítiměsíční dítě jménem Vavita a čtyři mužské mumie.

Lidé, mimozemšťané či podvrh?

Profesor Konstantin Korotkov z Ruské národní výzkumné univerzity řekl agentuře Sputnik: „Každá z mumií má dvě ruce, dvě nohy, hlavu, pár očí a ústa. Tkáň má biologickou povahu a její chemické složení naznačovalo, že jde o lidi. Jejich DNA obsahuje 23 párů chromozomů, stejně jako mají lidé. Všichni čtyři jsou muži, každý s Y-chromozomem. Vypadají jako lidé, ale není to pravda. Jejich anatomická struktura je odlišná,“ zmiňuje médiím Korotkov.

Neobvyklá vizáž kostry

Vědci tvrdí, že struktura Mariina žebra má neobvyklý zaoblený tvar a některé kosti jsou navíc půlkruhové. Její hlava se taktéž vzadu prodlužuje. Přichází ale s dalšími fakty. Maria a Vavita mohly být totiž zástupkyněmi určité rasy, která možná dosáhla stádia pokroku mnohem dříve, než lidé v současné době. Patrně dokonce i o tisíce let dříve.

Co tvrdí kongres o studiích mumií?

Korotkov tvrdí, že mumie mohly pocházet z mimozemského prostředí, což vyvolalo kritiku od jiných výzkumníků v oboru. Ve výsledku tedy světový kongres o studiích mumií označil nález za podvod a za „nezodpovědnou organizovanou dezinformační kampaň“. Korotkov a jeho tým tedy zůstali v pozadí, ale rozhodně pro ně ještě nic nekončí.

iZdroj fotografie: S vědomím Jaime Maussan

Výzkum mumií bude pokračovat a tým požádá o povolení převézt je do Ruska k dalšímu testování. Zajímavým faktem z minulosti je také velká kritika Korotkova. V roce 2008 byl totiž široce kritizován, když tvrdil, že vytvořil fotoaparát, který by mohl fotografovat lidskou duši. Pravda bohužel opět zůstává nevyjasněna, stejně jako tento výzkum a jeho úsilí ho vysvobodit z údajného podvrhu.

Jedná se podle Vás o pravdivý nález, či podvrh?

Zdroj: FeeMovies

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články