Mikropenis, hypospadie a problémy s varlaty: Vědci se domnívají, že Hitlerovu politiku ovlivňoval jeho zdravotní stav

Co ovlivňovalo chování Adolfa Hitlera, se snaží již několik desetiletí rozluštit odborníci po celém světě. Podle některých za tím stojí vrozené vady v oblasti jeho genitálií.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se na světe vyskytne zlo velké natolik, aby se zapsalo do historie, všichni bez rozdílu se zajímají o to, proč daný člověk jednal tak, jak jednal. Jednou z postav světových dějin, které vyvolávají řadu otázek a podněcují nejrůznější hypotézy, je i Adolf Hitler. Muž, který se stal synonymem pro druhou světovou válku a zvěrstva, jež ji provázela. Jeho psychologický profil zaměstnal desítky odborníků a další desítky badatelů pátraly po dalších příčinách jeho chování. Podle jejich závěrů Hitlera ovlivňoval jeho fyzický stav více, než se připouští. V knize, vydané historiky Jonathanem Mayo a Emmou Craigie v roce 2015, se mluví mimo jiné i o jeho zdravotním stavu.

Vrozené vady jako příčina jeho chování

V rámci psychologického profilu mu někteří odborníci přisuzují Oidipův komplex (přehnaná náklonnost a závislost na matce a agresivní vztah k otci), kastrační komplex či mesiášský komplex. Další hovoří o schizofrenii, narcistické poruše osobnosti nebo histrionské poruše osobnosti.

Podle historiků Jonathana Maya a Emmy Craigie stojí za Hitlerovým chováním kromě narušené psychiky i fyzické potíže. K informacím, že trpěl nadýmáním, říháním, křečemi v břiše, zácpou, hučením v hlavě, zvoněním v uších, bolestmi u srdce, vysokým krevním tlakem, záněty močového měchýře, problémy se zrakem, rozštěpem páteřních obratlů a migrénami, přidávají hypotézu o jeho přirození. To prý bylo deformované a s několika vrozenými vadami. Svá zjištění publikovali v knize Hitler’s Last Day: Minute by Minute (Hitlerův poslední den: Minuta po minutě).

Deformované přirození Hitlera zdrtilo  

Mayo a Craigie analyzovali Hitlerovy lékařské záznamy, v nichž prý nalezli důkazy o vrozených vývojových vadách na jeho přirození. To mělo být extrémně malé a deformované v důsledku hypospadie a kryptorchismu. Hypospadie je nejčastější vrozená vývojová vada močových cest (postihuje 4 chlapce z 1 000) a v současnosti je již dobře léčitelná. Jedná se o rozštěp močové trubice v oblasti penisu, kdy močovod ústí na jeho zadní straně (vyústit může kdekoliv od žaludu po šourek).

iZdroj fotografie: Depositphotos

Penis chlapců, kteří trpí hypospadií, je často zakřivený, má neobvyklý tvar a může mu chybět předkožka. V důsledku toho mají muži v dospělosti problém s erekcí a jejich penis se může zdát velmi malý. Asi 10 % z nich trpí ještě nějakou vadou močového ústrojí. Do této skupiny dle historiků patřil i Adolf Hitler, který se potýkal ještě s kryptorchismem, čili s nesestoupeným varletem. Při této vadě dojde k nesestoupení varlat do šourku (nebo k jejich úplné absenci), což v dospělosti vede k neplodnosti.

Co podle vás stojí za chováním Adolfa Hitlera?

Zdroj: Hitlerův poslední den: Minuta po minutě, 2015

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články