Je Oblast 51 pouhým mýtem? Pravda o tajemstvím opředeném území, ukrývajícím největší taje naší civilizace, odhalena v plné kráse

Desítky let tato část Nevady funguje jako oko hurikánu nejrůznějších konspiračních teorií včetně „zaručených“ důkazů o existenci UFO.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Základna amerického letectva v Nevadě je podle mnoha zdrojů místem, kde za zdmi ukrývají mimozemšťany. A knihy, televizní pořady a nejrůznější další projekty se snažily proniknout přes varovná znamení zakazující vstup nepovolaným osobám. Jenže nemusí jít jen o mimozemšťany a ztracené létající talíře. Historie tohoto místa nabízí mnoho dalších zajímavostí, které se v tomto extrémně chráněném vojenském prostoru odehrály.

Tajemství neoznačené cesty

Uprostřed vyprahlé nevadské pouště je neoznačená silnice, která vede přímo k hlavní bráně Oblasti 51. Ochranu této hranice tvoří ostnatý drát, závora a několik cedulí, které varují nezvané hosty před vstupem. Jeden by si řekl, že takové místo bude pod větším dozorem, ale nenechte se zmást – protože oni se dívají vždycky. Místní dokonce říkají, že na základně mají přehled o každé tamní želvě a každém králíkovi, který přeskočí jejich plot. A že i v silnici jsou skryté detektory.

iZdroj fotografie: Pixabay

Co se tu děje, je desítky let předmětem spekulací a právě zákaz vstupu probouzí onu touhu po vědění. Vznik základny je spojen průzkumným letounem U-2. V době po 2. světové válce bylo jasné, že Kreml bude agresivně posilovat svůj vliv, a Spojené státy se bály ruské technologie. Roku 1954 vznikl projekt letounu U-2 a jeho vedení se usadilo v jižní Nevadě, poblíž plošiny, která během války sloužila pro nácvik vzdušné střelby.

Vytvoření pověstí a mýtu

Roku 1955 začalo testování průzkumných letadel, což ihned zažehlo historky o létajících objektech. Mnoho z nich pocházelo od pilotů komerčních strojů, kteří nikdy neviděli letouny tak vysoko nad zemí. Zatímco dnešní letadla létají ve výškách asi 13 kilometrů, tehdejší stroje létaly v poloviční výšce. Vojenské letouny se pohybovaly na dvojnásobku – tedy ve výšce dnešních komerčních letů. Jenže letoun U-2 se dostal do výšky 18 kilometrů nad zemí.

iZdroj fotografie: U.S.Air Force

Letectvo samozřejmě vědělo, o co se jednalo, jenže nemohlo sdělit detaily veřejnosti. Proto se „meteorologické výzkumy“ nebo „přirozené jevy“ staly klasickým vysvětlením pro jakékoli neznámé objekty. Zpráva o základně z roku 2013 je zajímavá tím, že potvrzuje existenci Oblasti 51. A i když testy letounu U-2 skončily v 50. letech, základna je stále místem pro zkoušení nových přísně tajných technologií amerického letectva.

Zdroj: PopularMechanics

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články