Některé věci mohou vypadat jako z napínavého špionážního románu, ale to neznamená, že nemohou být skutečné. A nejspíše se o řadě dalších ani neví.
V historii lidstva existují okamžiky a projekty, na které není nikdo příliš pyšný. Pokud by skutečně vyšly, mohly by zranit nebo zabít obrovské množství lidí. Toto jsou jedny z nejhorších projektů a plánů, které se staly skutečností. Některé jsou spojeny se známými osobnostmi. Ale většinu z nich se podařilo zastavit nebo se nakonec naštěstí nemohly řádně rozeběhnout.
Biologický útok na nacisty
Jedním z těch, kdo se měli do podobných projektů zaplést, byl i slavný britský ministerský předseda Winston Churchill. Ten prý za druhé světové války zvažoval i možnost, že by Britové svrhli biologickou zbraň, konkrétně antrax, na Německo. Nakonec se projekt neuskutečnil a za druhé světové války se až na případy ze strany Japonska žádné biologické zbraně nepoužily.
Konkrétně Japonsko kromě nich zvažovalo také jiné způsoby útoků na Spojené státy. Jedním z nich byl i plán na vypouštění balonů s vysoce hořlavými pumami směrem na území USA. Ty se o podobný princip začaly zajímat během studené války. Tentokrát chtěly na velkých balonech vypouštět prostředky, které by dokázaly ničit úrodu v Číně nebo Sovětském svazu.
Obří dělo Saddáma Husajna
Další známou osobou, která měla monstrózní plán, byl irácký prezident Saddám Husajn. Pokoušel se vyrobit obří dělo, které by mohlo vystřelovat projektily na extrémně dlouhé vzdálenosti, případně vystřelovat do vesmíru malé satelity. Na plánu se podílel známý konstruktér Geralda Bull. Ten byl v roce 1990 zabit, spekuluje se, že agenty izraelského Mossadu.
Známý německý velitel speciálních operací Otto Skorzeny se měl v době, kdy se blížila porážka nacistického Německa, podílet na vytváření tajných organizací, které měly pomáhat rehabilitaci fašistů a organizovat neofašisty. Tento plán se stal i námětem bondovky Spectre. Nejspíše se ale nerealizoval, Skorzeny dle všeho po válce spolupracoval i s USA nebo Izraelem.
Nebezpečný americký laser
Během studené války se Spojené státy snažily vyvinout účinnou protiraketovou obranu proti sovětským střelám. Jedním z nápadů byly i výkonné lasery, které by byly napájeny jadernou energií. Ty se ale ukázaly jako vysoce nestabilní. V případě nějaké nečekané události hrozil výbuch, který by mohl zabít velký počet lidí. Projekt byl naštěstí v roce 1982 zastaven.
Za ne příliš čisté se dají označit i projekty americké tajné služby NSA, které vyšly najevo po odhaleních whistleblowerem Edvardem Snowdenem. Ukázalo se, že agentura úmyslně šířila počítačové viry, aby se za jejich využití dostala k informacím a šířila svůj vliv. Nebylo to jediné odhalení, protože Američané dle všeho odposlouchávali velké množství lidí včetně některých spojeneckých lídrů.