Hrůzostrašný gynekolog z Osvětimi: Způsob sterilizace C. Clauberga děsí dodnes odbornou i laickou veřejnost

Lékař zaměřený na gynekologii Carl Clauberg pomáhal lidem s jejich neplodností. Ovšem pouze do té doby, než mu v roce 1942 nacisté naporučili jiný úkol.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V této době již uznávaný lékař, který léčil osoby s neplodností, musel svůj obor obrátit vzhůru nohama a začít s opačným úkolem, a to masovou sterilizací, která měla za úkol vymýtit židovskou rasu. K tomuto úkonu mu byl dokonce vyhrazený dům s číslem třicet a byl umístěn v ženské části tábora Birkenau v Osvětimi. Bez základní lidské hodnoty páchal zrůdnosti.

V čele s Josefem Mengele

Nejednalo se o jediného lékaře, který prováděl tyto nelidskosti. Pokud se bavíme o Osvětimi, jistě se vám vybaví především sám Mengele, který prováděl gynekologické, ale i jiné úkony. Bohužel ale Clauberg, který je méně známý, měl na svých bedrech mnohem více lidských životů. Nicméně je Mengele více diskutován, protože se pravidelně účastnil sezení, kde rozhodoval o životě lidí po příjezdu do Osvětimi.      

iZdroj fotografie: Depositphotos

V roce 1942 připravil Heinrich Himmler, tehdejší šéf SS, tajné zasedání, kde pověřil Clauberga hlavním velitelem pro rychlou a účinnou sterilizaci bez nutnosti chirurgického zákroku. Vize byla jasná, vše musí proběhnout rychle a s cílem sterilizovat co nejvíce židovských žen, aby vznikla pouze čistá rasa a židé se nemohli dál rozmnožovat a ohrožovat svět. 

Sterilizace, která vedla k usmrcení

I v dnešní době se praktikuje sterilizace, kdy se podvazují vaječníky, aby žena nemohla otěhotnět. Ovšem v době minulé, byl tento zákrok praktikován drastickým způsobem. K zákroku používali tajemnou lahvičku, která obsahovala chemickou směs s kyselinou vyvolávající akutní zánět vejcovodů. Kvůli onemocnění se staly vaječníky neprůchozí a z toho důvodu se stala žena neplodnou. Bohužel nikdy nebylo určené přesné číslo, kolik žen kvůli tomuto zákroku zemřelo. Je známo, že zemřelo tisíce romských i židovských žen.   

iZdroj fotografie: Depositphotos

Některé ženy přežily, ale bylo jich velmi málo. I přes tisíce mrtvých, přišla řada i na samotného lékaře. Na konci války byl soudem odsouzen k necelým 30 letům vězení. Jistě je to krátká doba pro tak šílené zákroky. Je také známo, že ženy, které měl lékař sterilizovat, nic netušily, nebyly s celkem seznámeny. Myslely si, že jdou pouze na preventivní prohlídku, bohužel ale nevěděly, že jim bude během prohlídky aplikována kyselina z tajemné lahvičky.

Znáte děsivé příběhy domu s číslem 30?

Zdroj: Auschwitz, WienerSoutron, Ima

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články