Krásná dívka žila pod zámkem celých 26 let, věznila ji její vlastní matka. Příběh vznešené Blanche Monnierové chytí u srdce

Když hlava rodiny absolutně odmítá přijmout zamilování své dcery, může to mít tragické důsledky. A vznešená matka pak zajde i do naprostého extrému.

i Zdroj fotografie: Public domain
                   

Bohaté a vlivné rodiny mají sklony nepouštět si do svých středů nikoho vnějšího. Tento motiv se objevil i u Harryho Pottera v podobě tzv. čistokrevných čarodějnických rodin. Krásce Blanche Monnier se stala osudnou její láska. Zamilovala se do obyčejného muže, nemajetného právníka, což její matka nedokázala strpět. Tato láska její dcery by podle ní byla zostuzením celé rodiny, protože se rozhodla k radikálnímu kroku a svou dceru uvěznila.

Dlouhé roky ve tmě

Krásná Blanche se stala vězněm vlastního domu a po celých 25 let byla zamčena v jediném pokoji v horních patrech. Její matka ji byla ochotná propustit jen tehdy, pokud se vzdá své lásky, k čemuž zase nebyla ochotná Blanche. Věznění nepominulo, aniž když její milý zemřel. Roku 1910 pak obdržel prokurátor anonymní dopis, který upozorňoval na „temné tajemství“ jedné z nejvlivnějších rodin. Dopis byla natolik zneklidňující, že okamžitě začalo vyšetřování.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Radha Kapadia

Na policistech, kteří se objevili na panství bohaté rodiny, byla znatelná pochybnost ohledně toho, proč tam vůbec jsou. Madam Louise Monnier byla členkou charitativních spolků a osobou z nejvybranější společnosti. Její syn zase právníkem s velmi úspěšnou kariérou. Jenže stav údivu netrval dlouho – zaujal je totiž zavřený pokoj v patře, opatřený navíc těžkým visacím zámkem. Ten do obrazu dokonalé rodiny nezapadal, z pokoje se navíc linul zápach.

Zubožená Blanche

K rodině měla patřit také dcera, jenže nikdo si nevybavoval, kdy ji naposledy viděl ani co se s ní stalo. Když skupina policistů vnikla do zamčeného pokoje, spatřili jen tmu. Po stržení závěsu a otevření oken odhalilo světlo podlahu plnou shnilého jídla a na posteli připoutanou chybějící dceru. Zubožená Blanche byla zcela nahá, pokrytá špínou i výkaly  – v místnosti strávila 25 let, vážila 25 kilogramů. Rodina byla okamžitě zatčena, dcera putovala do nemocnice.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Radha Kapadia

Dodnes není známo, kdo napsal anonym, který ukončil žalář kdysi krásné ženy. Je možné, že šlo o někoho z personálu nebo známého. Před domem se záhy objevil rozzlobený dav a Madam Monnier pohanu nevydržela a zemřela během dvou týdnů po zatčení. Její dcera se z věznění už nevzpamatovala a dožila v sanatoriu pro duševně choré. Skonala 13. října roku 1913 ve věku 64 let. Znáte další případy podobně krutých rodinných osudů?

Zdroj: Medium

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články