Jste extrovert, introvert, nebo se řadíte mezi ambiverty? Potvrďte si to jednoduchým psychologickým testem

Zadívejte se na obrázky a zjistěte, který povahový typ jste – extroverti i introverti hodnotí obrázky zcela odlišně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Porozumění sám sobě není samozřejmé – vyžaduje určitou snahu, odhodlání a nadhled na vlastní povahové rysy a chování. Trochu vám s tím mohou pomoci nejrůznější testy, které vás nasměrují ke správným odpovědím. Dozvědět se tak můžete, kterou hemisféru máte dominantní, jaké osobnostní rysy u vás převažují, anebo zdali jste extrovert či introvert. Abyste získali odpověď na poslední charakteristiku, stačí si udělat snadný test. Zadívejte se na úvodní obrázek a ten níže v textu a najděte na nich předmět, který tam nepatří.

Najděte ukryté předměty

Pro úspěšné zvládnutí testu a určení výsledku se musíte pokusit nalézt předměty na obou zadaných obrázcích. Na tom úvodním si můžete všimnout záplavy medúz – někde mezi nimi je ukrytý horkovzdušný balon, najdete ho? Na druhém obrázku, který je umístěn v textu níže, můžete vidět mořské živočichy nebo jejich schránky; mezi nimi je schovaný croissant. Váš úkol je opět stejný – najít skrytý předmět. Výsledek vašeho úsilí vám pomůže určit, který typ osobnosti ve skutečnosti jste.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Skryté předměty jste našli snadno

Jestliže vám hledání předmětů, které do kompozice nepatří, šlo takříkajíc samo, můžete se označit za introverta. Obecně jste uzavřeni více do sebe, společnosti se spíše straníte a vnitřní energii čerpáte ze svého vlastního světa, pocitů, prožitků a myšlenek. Díky odstupu, který si dokážete držet téměř od kohokoliv, máte skvělé pozorovací schopnosti a na zadání se dokážete koncentrovat a rozpoznat i ty nejjemnější detaily. Ve svém životě preferujete klid a soukromí. Jednáte uvážlivě, vždy až poté, co jste důkladně zvážili všechny možnosti.  

Hledání vás přestalo bavit

Pokoušeli jste se nalézt uvedené předměty, ale hledání vás po chvíli neúspěchu přestalo bavit? V tom případě se řadíte mezi extroverty. Ze své podstaty jste aktivní a komunikativní lidé, kteří (nejen) své emoce prožívají veřejně. Neradi setrváváte na jednom místě a při své cestě životem preferujete společnost dalších lidí. Nedostatek změn a vnějších podnětů vás vyčerpává a stresuje. Z toho důvodu jste otevřeni jakékoliv změně a jednáte rychle – často bez rozmyslu nebo neuváženě.

Přes určité potíže jste vše našli

V případě, že jste měli s nalezením ukrytých předmětů potíže, ale překonali jste je a horkovzdušný balon s croissantem jste našli, můžete se označit za ambiverta. To znamená, že ve své osobnosti kombinujete jak rysy extroverta, tak introverta. Může se například stát, že před cizími lidmi jste spíše uzavření, zatímco před svými blízkými se chováte extrovertně. Obecně vykazujete talent pro mnoho disciplín a dokážete se přizpůsobit různým prostředím. Zpravidla také nemáte problém vycházet s lidmi.

Co si myslíte o svém výsledku předloženého testu?

Zdroj: TheScientist

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Osvědčené praktiky, jak se zbavit bolesti kloubů. Bohatě stačí ležet v posteli a udělat 1 pohyb
Události247.cz
Události247.cz
Vlastnit auto bude výsadou boháčů. Zbytek lidí by si měl raději rychle zvyknout na jízdu autobusem a chůzi pěšky
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Posedlost mocí, nebo „správné“ ambice? Jadernou válku před 60 lety zastavil jediný muž aneb Poměřování sil USA a SSSR
adbz.cz
adbz.cz
5členná rodina bydlí v autobuse. Na nákladech ušetří 2/3 toho, co běžná domácnost, a mají mnohem víc