Kočičí společnost pomáhá zvládnout stres a nejen to. Spává s vámi tento mazlíček v posteli? Ví, proč to dělá

I když někdo tvrdí, že jsou kočky nevděčné a sobecké, pomohou vám v nejtěžších chvílích. Jejich pozitivní vliv si však uvědomuje málokdo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kočky jsou mimo jiné skvělé na rozhovory a svěřování se. Pokud si nemáte kde jinde vylít svůj bol, s kočkou na klíně se můžete podělit o cokoli, co vás trápí. Sdílené trápení je vždycky menší, takže se pak budete cítit mnohem lépe. Nejde ovšem jen o psychickou pohodu, kočka pomáhá reálně i zdravotně. Její předení má totiž specifickou frekvenci, která prokazatelně pomáhá při hojení ran, snižuje stres a také ulevuje od úzkostných poruch.

Domácí lékař a terapeut

Kočičí přítomnost a společnost je tím nejlepším lékem na obtížné životní situace. V jakýchkoli nesnázích totiž toto zvíře pomáhá přežít těžké emoce jako strach, smutek, depresi, úzkost nebo žal. Kočka je odpradávna jakýmsi emočním hromosvodem a pohlcuje mnoho negativního v našich životech. Dokonce se mohou zlepšit i vaše vztahy s jinými lidmi. Asi 70 % mužů totiž velmi důvěřuje právě ženám, které mají kočku za společnici.

Soužití s kočkou nejspíš časem zvýší a rozvine i vaši inteligenci. Komunikace se zvířetem s tak složitými vzorci chování také pomáhá obecně v dovednosti navazovat kontakty. Budete navíc chodit méně k lékaři. Léčivé vlastnosti koček jsou známé již dlouhodobě a existuje i tzv. felinoterapie. Podobně jako canisterapie využívá léčivé vlastnosti a schopnosti psů, felinoterapie se zabývá dopadem těchto heboučkých léčitelů na náš organismus.

Přítelkyně, která vás nikdy nezradí

I kdyby neměla kočka jiné pozitivní vlastnosti, jde za všech okolnosti o skvělého přítele. Badatelé dokonce došli k závěru, že život v bytě s kočkou je srovnatelný s životem manželského páru. Tito tvorové opravdu vědí, jak rozdávat lásku a něhu. Také vám nepustí do života nikoho s postranními úmysly. Jsou jakýmsi chodícím detektorem falše a věří jen slušným lidem s dobrými záměry. Nemá-li vaše zvíře někoho rádo, zpozorněte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Trpíte-li rozhozeným spánkovým režimem, kočka ho srovná do latě. Ženy spí prokazatelně mnohem lépe tehdy, když na vedlejším polštáři dříme kočka, a ne jejich partner. A pokud máte děti, budou mít skrze kočku velmi silný imunitní systém. Nehrozí jim tak náchylnost k alergiím a mnoha dalším neduhům. Tenhle chlupáč vám může dokonce zachránit život. Kočky mohou vycítit zárodky požáru nebo úniku plynu a vzburcovat celou rodinu.

Kolik koček už prošlo vaším životem a s jakým dopadem?

Zdroj: TheSprucePets

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články