Zapomněli jste dát pivo včas do lednice? Vyzkoušejte jednoduchý způsob, jak ho v mžiku zchladit

Při krásném letním dni není nic lepšího, než si dát sklenici vychlazeného piva. Pokud jste ale zapomněli dát předem vychladit svůj oblíbený nápoj, pak si vaši letní idylku můžete celkem rychle zkazit. Objevte skvělý vědecký trik, se kterým zchladíte pivo během pěti minut.

i Zdroj obrázku: pixabay.com
                   

Pivo by mělo míň nejvíce 12 °C

Věděli jste, že ideální teplotou pro vychutnání si tohoto zlatavého moku je 12 °C? Takové teploty však nedosáhnete, pokud zapomenete dát s dostatečným předstihem svůj nápoj do lednice pro vychlazení. Existuje však trik, pomocí kterého může vaše pivo zchladnout ihned, bez zbytečně dlouhého čekání. Tento tip se vám bude zaručeně hodit nejen v letních měsících.

iZdroj obrázku: pixabay.com
Studené pivo chutná nejlépe

První tip, který napadne kdejakého muže, je dát pivo do mrazáku. Tuto metodu však nedoporučujeme. Je sice možné, že se vaše pivo brzy zchladí, avšak je taky možné, že přimrzne k masu nebo jiné potravině v mrazáku.

Skvělý tip, díky kterému bude vaše pití příjemné vychlazené, vychází z jednoduché fyziky. Pro vychlazení vám budou stačit jen tyto základní ingredience:

  • uzavíratelnou, dostatečně velkou nádobu
  • led
  • sáček soli

Uzavíratelná nádoba může být kovová, plastová nebo klidně i skleněná. Do této nádoby dejte láhev s nápojem, který chcete vychladit. Kolem nápoje nasypte led a větší množství soli. Na závěr celého procesu celou láhev s nápojem zalijte studenou vodou tak, aby byl nápoj úplně ponořený. Nádobu uzavřete, díky tepelné izolaci bude váš výsledek o to rychlejší. Po pěti minutách bude váš nápoj skvěle ochlazený.

iZdroj obrázku: pixabay.com
Stačí chvíle a nápoj má teplotu, jakou má mít

Jak je možné, že je váš nápoj ihned vychlazený?

Důvodem tohoto skvělého zázraku a jedinečné vychytácky je sůl. Slaná voda totiž může mnohem dříve dosáhnout nižších teplot bez nutnosti zamrznutí. To sladká voda takto dostatečně neumí. slaná voda má totiž tendenci zmrznou až od teploty -21 °C. Znamená to tedy, že voda má stejnou teplotu jako klasický led, osolená voda po kontaktu s ledovými kostkami dokáže led rozpustit, ale jeho teplota zůstane stejná. Díky tomu všechna voda kolem ponořeného nápoje zchladne na teplotu ledu. Díky tomu je nápoj brzy ochlazený a připravený pro vaše ochlazení.

Vaše horké letní dny tak budou o dost příjemnější, protože se vám už nikdy nestane, že byste nebyli připraveni s dobře vychlazeným pivem. Vaši přátelé tak budou o to raději chodit k vám na zahradní letní večírky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články