Záhadné zmizení Ivany Koškové: Před 26 lety se jela projet na kole, pak se po ní slehla zem

Zmizení Ivany Koškové z roku 1997 se nikdy nepodařilo vyřešit. Tehdy 14ti letá dívka jela na kole za tetou, ke které ale nikdy nedorazila. Zmizela bez jediné stopy.

Petra zmizela i Zdroj fotografie: Kevin.B / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Byla neděle 13. července 1997. Ve Svijanském Újezdě právě vrcholily Svijanské pivní slavnosti a 14ti letá Ivana Košková přijížděla z vedlejší obce za svou tetou. Cesta, kterou do té doby podnikla nesčetněkrát, pro ní byla tentokrát osudná. Následující den ráno oznámila rodina její zmizení. Letos v létě to bude už neskutečných 27 let a její zmizení je stále nevyřešená záhada.

Zmizení Ivany Koškové

Ivana měla v pondělí 14. července 1997 nastoupit na brigádu, kterou jí domluvila její teta ve Svijanském Újezdě. Na sběr rybízu měly jít to ráno společně. Místo toho čekalo rodinu hrozivé zjištění. Ivana měla za svou tetou vyrazit už předešlý večer s tím, že u tety přespí. Matka na ní naléhala, aby jela až ráno, ale Ivaně se pravděpodobně nechtělo zbytečně brzy vstávat. Navíc svou tetu navštěvovala pravidelně a často u ní zůstávala i přes noc. Rodiče tak na zmizení Ivany Koškové přišly až druhý den ráno. Velká časová prodleva však značně znesnadnila následné pátrání.

iZdroj fotografie: Vzdalujicisekroky / Creative Commons / CC BY-SA
Konaly se Svijanské pivní slavnosti

Zmizela beze svědků

Poslední, kdo Ivanu ten večer viděl, byla její o dva roky starší spolužačka Žaneta, která ji míjela v protisměru na kole. Podle výpovědi měly navázat oční kontakt, a dokonce se po sobě ohlédnout, než Ivana zmizela za horizontem. Od té doby už jí nikdy nikdo neviděl. Teta, za kterou Ivana mířila, netušila, že jí Ivana navštíví už ten večer. Rodiče zároveň neměli potřebu telefonicky kontrolovat, zda Ivana k tetě skutečně dojela. Prý k ní jezdívala tak často, že v tom neviděli žádné riziko. Nikdo tak nemohl předpokládat, že došlo ke zmizení.

Nejzáhadnější zmizení několika turistických skupin, nad jejichž vysvětlením dodnes visí spousta otazníků

Co se s Ivanou stalo?

Ani přes rozsáhlé pátrání se policii nepovedlo zmizení Ivany Koškové objasnit. Pozornost médií se v té době navíc soustředila na rozsáhlé povodně, které si vyžádaly několik desítek obětí, takže informace o zmizení Ivany byla upozaděna. S největší pravděpodobností se Ivana stala obětí násilného trestného činu. Její tělo ani kolo se však nikdy nenašly, takže se stále jedná pouze o teorii. V roce 2017 uběhla promlčecí lhůta případu, takže případný pachatel by dnes nebyl za takový trestný čin ani stíhán. Rodina Ivany se tak už asi nikdy nedočká žádného vysvětlení, přestože na Ivanu nikdy nepřestali čekat a nikdy nepřestali doufat, že se jednoho dne objeví.

Zdroj: Blesk, Blesk, Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články