Záhadná Crowleyho skříňka: Někteří věří tomu, že se v ní skrývá skutečný démon

Záhadná Crowleyho skříňka. Z tohoto příběhu každého mrazí. Patřila proslulému okulstistovi a věznila v sobě duši obávaného démona dybbuka. Koho posedne, ten si ublíží!

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Když si Rik Spencer koupí v roce 2020 záhadnou skříňku v internetové aukci, nejspíš vůbec netuší, že si zahrává s nadpřirozenými silami. Crowleyho skříňka, jak následně vejde ve známost, v sobě měla ukrývat děsivého démona dybbuka. Ve chvíli, kdy 41letý Angličan skříňku otevře, přichází o svůj životní klid.

Aleister Crowley

Skříňka byla údajně nalezena pod podlahou rezidence Boleskine House, která se nachází ve Skotsku u jezera Loch Ness. V tomto domě žil proslulý okultista a temný mág Aleister Crowley, který sám sebe považoval za antikrista. Dům zakoupil v roce 1899 a měl v něm pořádat okultistické seance a vyvolávat démony. Jedním z nich mohl být i obávaný démon dybbuk, který byl údajně tak nebezpečný, že ho Crowley uzavřel do malé dřevěné skříňky. Crowleyho skříňka byla objevena v roce 2015, kdy rezidence za záhadných okolností celá vyhořela.

iZdroj fotografie: Aaron Sneddon / Creative Commons / CC BY-SA
Rezidence Aleistera Crowleyho z neznámých důvodů vyhořela. Možná se jednalo o vliv démonů, se kterými si Crowley zahrával

Záhadná Crowleyho skříňka

Crowleyho skříňka je zapečetěná rudým voskem a na víku je namalovaný pentagram. Spencer touží truhlici otevřít, ale zároveň vnímá negativní energii, která se z ní line. Na radu odborníků vytvoří kolem skříňky kruh ze soli, aby zabránil případnému démonovi uniknout na svobodu. Zvědavost je silnější než opatrnost a Spencer skříňku otvírá. Obsah skříňky ho doslova vyděsí. Uvnitř se skrývá hadrová panenka, jaké se používají při voodoo, drobná mince a kresba lapeného démona. Ten večer Spencera ze spánku budí mrazivý vánek.

les aokigahara

Záhadný les Aokigahara: Mnozí se zde rozhodli skoncovat se životem, údajně se v něm nachází démoni

Démon dybbuk

Dybbuk je mocný démon, který se dokáže zmocnit těl ostatních. Jedná se o duši hříšníka, kterému byl odepřen vstup na onen svět. Podle legendy se démon zmocní svých obětí právě v noci. Posedlé oběti následně přestávají být samy sebou a v záchvatu šílenství samy sobě ubližují. To se mělo údajně týkat i hospodyně a řezníka, kteří byli spojení s Aleisterem a jeho sídlem. Řezníka měl dokonce donutit, aby si usekl prsty na pravé ruce. Mohl Spencer vypustit na svět děsivého démona? Nebo jde o fantazijní výplod vystrašené lidské mysli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články