Nejčistší snímek UFO na světě: Záhadná fotografie byla objevena až po 32 letech, po zbylých pěti se ale slehla zem

Už je to déle než 30 let, kdy britské ministerstvo obrany ukrylo nejčistší UFO snímek. Nyní se konečně tato fotografie zveřejnila, avšak její tvůrci jsou doposud neznámí.

i Zdroj fotografie: Sheffield Hallam University
                   

4. srpna 1990 se dva turisté z Calvine ve Skotsku podívali na oblohu a spatřili velký létající objekt ve tvaru diamantu. Turisté rychle pořídili šest fotek, naznačující UFO. Bohužel, až doposud nebyly nikdy zveřejněny. Myšlenka těchto turistů tedy upadla do zapomenutí a to jen díky negativům skotských novin, které se dostali do rukou britskému ministerstvu obrany.

Utajování mimozemské existence

V tu chvíli fotografie zmizely. Podle britského novináře Davida Clarkea „negativy nebyly nikdy viděny od doby, kdy se dostaly na ministerstvo obrany. Nyní ministerstvo obrany zmiňuje, že je vrátili do Daily Record, ale ti zase tvrdí, že je nikdy nedostali a nemají ponětí, co se s nimi stalo. Takže je potřeba zodpovědět spoustu otázek.“

Hledání odpovědí

Díky Clarkovu odhodlání, byla jedna z Calvinových fotografií znovu objevena. A to až po 32 letech od data pořízení. Clarke se zabýval hledáním těchto tajuplných fotografií dlouhých 13 let. Hledal veškerá možná vodítka a začal zkoumat podrobněji historii dění. Nakonec se vydal tou nejsprávnější cestou a fotografii našel u bývalého tiskového důstojníka královského letectva.

iZdroj fotografie: Pixabay

Fotografie nakonec vyšla na veřejnost

Důstojník Craig Lindsay uchovával po celá léta fotografii u sebe s tím, že se po nich bude někdo horlivě shánět. Rozhodl se tedy, že fotografii Clarkovi předá a poskytne veřejnosti dlouhodobě očekávané informace. Dbal na to, aby Clark přistupoval k případu seriózně a tím tento případ honby za fotografiemi uzavřel. I přes to je někde ve světě stále zbylých pět fotografií. Je možné, že méně povedených, jelikož po nalezení této jediné fotografie, jakoby se po nich slehla zem.

Fotografové jsou dodnes neznámí

Zatímco objevení a obnovení fotografie bylo velkým průlomem pro výzkum UFO, identita turistů, kteří tuto fotografii pořídili, zůstává neznámá. To znamená, že existuje záznam popisu incidentu. Uvádí se rok 1990, kdy tito dva turisté pracovali jako kuchaři v hotelu Pitlochry ve Skotské vysočině. Toho osudného srpnového večera se rozhodli jít na procházku do kopců poblíž Calvine, načež spatřili UFO, jak se tiše pohybuje vzduchem.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak mohli turisté fotografii zachytit?

Vojenské letadlo také proletělo kolem UFO, následně dvojice zpomalila, aby ho mohla pozorovat zblízka. Vodítka poukazují na to, že turisté zpanikařili, když zjistili, co spatřili. „Viděli tu věc na obloze a vyděsila je“, řekl Clarke. „Zaběhli do nějakého lesa, aby nenápadně pozorovali, a slyšeli, jak UFO opět prolétá údolím. A tehdy udělali fotografie.“ Přesto, navzdory jasnosti fotografie a pozornosti médií, tito muži nikdy veřejně nevystoupili.

Pravda zatím zůstává ve hvězdách

Samozřejmě, teorie o původu UFO se objevily na internetu a v tisku, přičemž někteří lidé tvrdí, že objekt je vyroben člověkem a jiní přirozeně věří v mimozemský původ. Samotný Clarke věří v první teorii. Dle něj má být toto záhadné letadlo vyrobeno někde v potají a následně vypuštěno. Existují i teorie, že se jedná o typy tajných letounů z 80. let nebo utajované operace z ministerstva obrany.

Kde by se podle Vás mohly ukrývat zbylé snímky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články