Experti osvětlují význam nejčastějších snů. Mozek se vám jimi snaží říct, co ho trápí

Odborníci napříč vědami ještě zcela neporozuměli fenoménu našeho snění. Některé sny se ale opakují.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ačkoli fenomén snění člověka je stále silně neprobádanou oblastí, pořád přicházíme s novými vhledy do této mozkové aktivity. Jednou ze zjištěných skutečností je, že existuje skupina snů, které se u nás opakují a jsou nám společné. Jejich rozbor může odhalit naše vnitřní myšlenkové pochody, touhy, zkušenosti i dlouhodobé strachy. Pokud se nějaký typ snů vrací, může to znamenat psychický problém, se kterým je třeba se vyrovnat.

Koupelna, kočky a psi

Toaleta je místem, kde se tělo zbavuje odpadu. Pokud máte opakované sny, v nichž potřebujete na záchod a nemůžete ho najít, může to znamenat, že se v životě potřebujete zbavit něčeho škodlivého, ale nevíte, jak toho docílit. Stejně tak to může symbolizovat, že stavíte potřeby ostatních před svoje vlastní a to vás niterně blokuje. Naučte se v takovém případě říkat „ne“ a udělejte si pořádek ve svých prioritách.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kočky jsou sice milá zvířata, ale jejich přítomnost ve snech je špatné znamení. Symbolizují totiž klamání nebo zradu milovaného. Černé kočky jsou znamením přicházející nemoci. Pokud ale jednu takovou honíte, znamená to naopak štěstí. Psi jsou přátelé člověka a i ve snech je jejich role pozitivní. Vrčení ovšem symbolizuje zrádce mezi přáteli. Stejně tak pokud se vás pes ve snu pokusí kousnout, hrozí, že vás někdo chce podvést. Štěkání značí problém se zákonem.

Létání, hadi, sňatek s neznámým

Létání je symbolem osvobození, tedy uvolnění okolností a zátěže. Může se také jednat o útěk ze závazků. Pokud máte s létáním problémy, pak vám může něco bránit v plném projevu sebe sama a naplnění vašich cílů. Jestli vás ve snu děsí hadi, jsou obrazem toxické osoby v životě, případně varují před někým, koho zatím za nebezpečí nepovažujete, ale přece jen se v něm – nebo v ní – skrývá.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jestli ve snu podstupujete sňatek s někým zcela neznámým, může jít o znak toho, že se zavazujete k něčemu, čím si vnitřně nejste jistí. Další rovinou bývá krize identity a nejistota v tom, co chcete dělat s vlastním životem. Pokud ve snu něco hledáte a nemůžete to najít, znamená to touhu po hlubším naplnění sebe sama. Až se zítra probudíte, pokuste si vzpomenout, co se vám zdálo – třeba se dozvíte něco o svých skrytých přáních.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články