Mýty o lidském těle, které byly již dávno vyvráceny, ale učí se z generace na generaci. Věříte jim stále?

O našem těle panuje mnoho mýtů. Ovšem ani opakované vyvracení různých nepřesností nebrání tomu, že lidé těmto skutečnostem nadále věří.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jedním z nejznámějších mýtů o našem těle je názor, že používáme jen několik procent kapacity našeho mozku. I když nesmyslnost této informace je už celkem známa, existuje mnoho dalších nesmyslů, kterým lidé bohužel stále věří. Kupříkladu naši rodiče nám říkali, že po jídle máme počkat 30 minut, než půjdeme plavat. Tohle je jedno z dalších nedorozumění, která vysvětlíme později.

Jakých nesmyslů se stále držíme

Už vám někdy někdo tvrdil, že pokud si budete holit nohy, narostou další chlupy tmavší a mnohem silnější? Pravda, když se chloupky derou na povrch, mohou být trochu tmavší. To je ale jen tím, že se ještě nesetkaly se slunečním světlem. Takže se holte, jak jen uznáte za vhodné, nic vám nehrozí. Během spánku údajně spolkneme každý rok asi 8 pavouků, což zní nepochybně naprosto děsivě. Jenže je to naprostý nesmysl.

iZdroj fotografie: Pixabay

Upřímně, pavoukům je náš spánek naprosto ukradený a nemají nejmenší důvod šplhat nám do pusy. Kvůli našemu dechu a chrápání by se do ní dostali dost obtížně. Jsme navíc tak velcí, že nás prostě vnímají jako krajinu. Pokud si myslíte, že křupáním prsty můžete dostat artritidu, tak jste na omylu. Hodí se s tím ovšem přestat z jiného důvodu. Pokud tento zlozvyk provozujete opravdu často, můžete mít postupem času znatelně menší sílu v prstech.

Mrkev, jazyk, zuby

O mrkvi se říká, že je zdravá pro oči. Ano, je zdrojem vitaminu A, který zlepšuje noční vidění. Zdaleka však není jeho jediným zdrojem. Konzumace této zeleniny vám pomůže udržet oči zdravé, ale jejich schopnosti výrazně nezmění. S jídlem je spojeno přesvědčení, že náš jazyk má 6 zón, které poznají rozdílné chutě. Není to pravda, každá oblast jazyka pozná všechny chutě. Tento orgán má dohromady 5 000 – 10 000 chuťových buněk.

iZdroj fotografie: Pixabay

S ústy souvisí ještě další mýtus, že bílé zuby znamenají zdraví. Každý člověk má zuby zcela odlišné a jejich odstín s tím nemá moc co dělat. Jiné zabarvení může jednoduše znamenat, že vnější vrstva zubu je tenčí. Roli v tomto případě hraje kouření, ale také vyšší věk. A nakonec to zmíněné plavání – neexistují důkazy, že byste se s plným žaludkem nutně utopili. Můžete tedy dostat žaludeční křeče, nicméně nehrozí vám nic životu nebezpečného.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články