Kdo nevyřeší tuto dopravní situaci, nezaslouží si mít řidičský průkaz

Připravte se na dopravní hádanku, která vám prověří schopnost rychlého a logického uvažování. Vaším úkolem je určit, v jakém pořadí auta projedou.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Většina lidí se ráda zabaví hádankami, optickými iluzemi a výzvami, které prověří jejich schopnost uvažování. Na obrázku najdete jednu zapeklitou dopravní situaci, která mate mnoho řidičů. Správné řešení této otázky by však měl znát každý majitel řidičského průkazu. Prohlédněte si důkladně celou situaci a rozhodněte, v jakém pořadí auta projedou. 

Dopravní situace 

Možná vám to na první pohled připadá složité, ale s důkladným zkoumáním a správným uvažováním jistě najdete odpověď. Co si budeme nalhávat, většina z nás má řidičský průkaz už několik let. Není tedy divu, že člověk leccos zapomene. Tohle je však důležité znát, neboť vás podobná dopravní situace může potkat kdykoli na cestách.  

Úloha tak jednoduchá, až ji téměř nikdo nedokáže vyřešit. Pokud ji nezvládnete, logika nebude váš nejlepší kamarád

A až se v ní ocitnete, bude lepší, když budete vědět, co dělat. Není totiž úplně dobrý nápad spoléhat na to, že ten nejrychlejší má vždy přednost. Jedná se o křižovatku, na níž stojí tři auta. Křižovatka disponuje semafory ze všech stran, což je samozřejmě dobré. Tím pádem pojede ten, kdo má zelenou, nebo ne? Ne vždy to tak je, když člověk třeba odbočuje. 

Správné řešení 

Dopravní hádanky a výzvy, jako je tato, mohou být zajímavým způsobem, jak procvičit svou pozornost, logické myšlení a schopnost rychle reagovat na nečekané překážky na silnici. Tyto dovednosti jsou pro řidiče velmi důležité, protože jim pomáhají bezpečně a efektivně reagovat na různé dopravní situace. Navíc hádanky a výzvy mohou být také zábavnou formou tréninku pro někoho, koho zkouška z autoškoly teprve čeká. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Nyní je tu ale správné řešení této dopravní situace. Modré auto chce jet doleva. Naproti němu stojící zelené auto naznačuje, že bude rovněž odbočovat vlevo. Žluté auto, které chce jet také doleva, má červenou. Správnou odpovědí je, že modré a zelené auto pojedou současně, neboť se jeden druhému navzájem vyhnou. Žluté auto tedy pojede jako poslední. Tak jak jste si vedli? Máte řidičský průkaz oprávněně, nebo byste si potřebovali doplnit znalosti?

Jak jste si s výzvou poradili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články