Vlasy na ústupu jsou naopak výhodou. Věda odhalila, že plešatí muži jsou úspěšnější a inteligentnější. Kdo je výjimkou?

Možná znáte ten špatný pocit, kdy se podíváte s pomocí zrcátka na zadní část hlavy a zazáří na vás holé místo. Přitom i samotná věda dokázala, že byste za to měli být rádi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V životě je spousta věcí, které ovlivnit můžete, ale genetika do nich bohužel (zatím) nepatří. To je prostě fakt, s nímž se musí smířit každý. Výjimkou nejsou ani někteří muži, jimž v brzkém věku začínají odcházet vlasy. Nemusíte si ovšem vůbec zoufat, možná že po nedávném vědeckém objevu budou do rukou brát holicí strojky i zarytí vlasáči.

Pleš na hlavě zaručuje charizma

Studie z roku 2012 uvádí, že plešatí muži jsou nejen úspěšnější a dominantnější, ale navíc jsou magnetem na ženy. Ty mají mnohdy tendence je považovat za větší, mužnější a silnější, což pánům samozřejmě přináší velkou výhodou. Nemusí vás to ani nijak extra překvapovat, jen si vezměte pár hollywoodských hvězd, které jsou idolem snad každé příslušnice něžného pohlaví. Bruce Willis, Dwayne „The Rock“ Johnson či Jason Statham. A právě tito muži nosí svou holou hlavu jako svatozář.

iZdroj fotografie: Freepik

Výzkum provedl Albert E. Mannes na univerzitě v Pensylvánii. Mimochodem, hádejte, jaký má účes – ano, žádný. Studie tehdy shromáždila 59 účastníků, jimž byly předloženy dvě fotografie – na jedné muže s vlasy a na druhé stejného člověka, ovšem holohlavého. Většina subjektů uvedla, že plešatý muž byl celkově více atraktivní. Jedno z možných vysvětlení tohoto jevu je, že holohlavost již v prvním momentě ukazuje, že daný jedinec udělal něco akčního.

Pozor! Není pleš jako pleš

Další ze studií provedených na univerzitě v Sársku odhalila, proč jsou muži bez vlasů považováni za chytřejší. Mělo by to být tím, že obvykle vypadají starší, a tak svým vzhledem především v ženách evokují inteligenci a moudrost. Je ovšem nutno dodat, že oholení hlavy vám všechny tyto výhody nezajistí, pořád samozřejmě záleží na vás samotných a vašem přístupu k životu.

iZdroj fotografie: Freepik

Je však třeba zdůraznit, že tato zjištění nebudou fungovat u mužů, kteří mají holá jen některá místa nebo neúplnou pleš. Budete se zdát inteligentní, silnější a charismatičtí pouze tehdy, když máte kompletně holou hlavu. Tato poloviční cesta spíše povede k opačnému výsledku, byli byste tedy považováni za slabší a méně atraktivní.

Zdroj: Womansday

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články