Ta nejhorší místa v letadle, kam vás mohou usadit v roce 2022. Dobrou zprávou je, že se jim můžete chytře vyhnout

Pokud plánujete dovolenou a chcete si ji užít naplno, berte v úvahu, které sedadlo si v letadle vyberete. Toto rozhodování může ovlivnit celý váš pobyt v zahraničí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Špatné sedadlo v letadle může výrazně pokazit váš let. Když zvolíte dobrá místa, budete mít velkou šanci, že do cíle dorazíte odpočatí a připravení začít svou dovolenou. Nepromyšlený výběr sedadla může bohužel zkazit začátek vaší cesty a vytvořit spoustu stresu. Ještě důležitější je získat dobré místo pro dlouhé vnitrostátní a mezinárodní lety, protože s přibývající délkou letu se případné cestovní nepohodlí samozřejmě stupňuje.

Jaká jsou nejhorší sedadla v letadle?

V letadle je bohužel mnoho míst, která nejsou z hlediska pohodlí příliš vhodná. Obávané prostřední sedadlo se považuje za úplně nejhorší výběr. Být sevřený mezi dvěma dalšími lidmi není zábavný zážitek. Na místě u uličky se můžete opřít a natáhnout si nohy. Na sedadle u okna se zase můžete opřít o stěnu. Pokud necestujete s rodinou, prostřední sedadlo nenabízí žádný směr, kam se můžete opřít nebo natáhnout. Jedinou pozitivitou je tak možná pocit bezpečí pro lidi, kteří se létání bojí.

Zadní část letadla

Lidé v zadní části letadla obvykle pociťují větší turbulence než na sedadlech vpředu. Ti, kteří trpí kinetózou, by se měli za každou cenu vyhnout sedadlům vzadu. Navíc cestující ze zadní části vystupují z letadla jako poslední. To znamená, že takto umístěná sedadla jsou problematická, pokud potřebujete stihnout těsně navazující let. Toto místo má ale svoji unikátní výhodu. Je blízko toalet a najde se zde také více místa pro nohy. Na druhou stranu může z toalet vycházet nepříjemný zápach a je to taktéž časté místo, kde se utvářejí fronty.

Přepážková řada sedadel

Jedná se o sedadla umístěná za přepážkami. Ta jsou obvykle v první řadě hlavní kabiny, ale mohou být i na jiných místech v letadle. I když nabízejí výhody, jako je umístění v přední části letadla, mají některé vážné nevýhody. Vzhledem k tomu, že před přepážkovými sedadly je stěna, není před vámi místo pro uložení osobních věcí nebo tašek. Zavazadla tedy musí jít do horní přihrádky. Přepážková řada sedadel má nepohyblivé loketní opěrky, ze kterých se vyklápějí stolky. Je to proto, že před přepážkovými sadami pro podnosové stoly není žádné sedadlo.

iZdroj fotografie: Unsplash

Výběr místa u přepážky má smysl pro ty, kteří nechtějí, aby spolucestující před nimi ležel na sklopeném sedadle, a omezoval tak jejich prostor. Kromě toho jsou přepážková sedadla mnohem lepší v první třídě a business třídě. Ještě je ale nutno podotknout, že sedadla bývají užší, ale zato prostornější na nohy. Z dosavadních možností se jedná zatím o tu nejlepší.

Další horší místa v letadle

Každý má samozřejmě jiné nároky a vyhovují mu jiná místa. Lidé si ale obvykle stěžují na sedadla ve výstupních řadách, která mohou způsobit prochladnutí. Málo oblíbená jsou i sedadla umístěná v zadní části sekce, sedadla s abnormálními konfiguracemi nebo sedadla před sedadly výstupní řady. Další typy míst se poté už odvozují situačně.

iZdroj fotografie: Unsplash

Tipy, jak se vyhnout nejhorším sedadlům v letadle

Občas to sice není možné, ale nejběžnější je stále si rezervovat sedadlo v první nebo obchodní třídě. Vyhnete se tak určitě většině uvedených problémů a let si užijete. Každopádně tato sedadla bývají nákladnější, přičemž cenový rozdíl může být v řádu stovek až tisíců korun. Sedadlo je ale nutné si vybrat sám. Pokud si rezervujete let bez nároků na místo, přidělí vám to nejhorší sedadlo.

Pokud je vaším cílem vyhnout se špatnému sedadlu, zarezervujte si palubní lístek co nejdříve. Nejlepší místa v letadle se rychle zaplní a je možné, že při rezervaci zůstanou jen prostřední místa. Mnoho leteckých společností vám umožňuje zobrazit mapu sedadel před rezervací, takže to udělejte před výběrem letu. Podívejte se, kde jsou umístěny toalety a abnormální řady sedadel, a let si užijte na maximum, jinak se to bude odrážet na celé dovolené.

Zdroj: TheVacationer

Jaká je vaše nejhorší zkušenost s letem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články