Na obrázku s dalmatiny se schovala panda, ale kam? Jen lidé s ostřížím zrakem dokáží na tuto otázku odpověď do 10 sekund

Kdo by nemiloval hry ve formě kvízů, hádanek a rébusů. Porovnat své schopnosti s ostatními členy rodiny nebo přáteli. Tentokrát budete muset najít skrytou pandu mezi dalmatiny.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Kvízy, optické iluze, vizuální testy a podobné hádanky jsou velice oblíbenou formou, jak se pobavit a zároveň zaměstnat a stimulovat svůj mozek. Ačkoli se jedná o nevinné hry, ve chvíli, kdy si s něčím lámete hlavu a snažíte se přijít na řešení, pomáháte svému mozku, aby vykonával svou funkci co nejlépe. Stejně tak můžete zlepšit své pozorovací schopnosti a posílit soustředěnost. V tomto testu je potřeba najít skrytou pandu mezi dalmatiny. Zvládnete to za méně než 10 vteřin?

Pět dalmatinů a jedna panda

Na obrázku můžete vidět 5 dalmatinů s jejich typicky zbarvenou srstí – bílou s černými fleky. Někde mezi nimi se skrývá panda, která čeká na své odhalení. Nedá vám to však zadarmo. Najít ji možná není příliš složité, ale jde tady o rychlost. Otestujte svou pozornost a zjistěte, jak dlouho vám potrvá ji najít. Pokuste se to zvládnout do 10 sekund.

Nejtěžší test intuice: Na obrázku je schovaná žirafa. Odhalíte ji? Uspělo doposud jen 5 % světové populace

Soustřeďte se na detaily

Možná to zní jednoduše, ale úkol to není tak lehký, jak se na první pohled může zdát. Zvláště jste-li limitováni časem. Pokud jste tedy připraveni na výzvu, pohleďte na obrázek a snažte se najít pandu hrající si na schovávanou mezi smečkou dalmatinů s bílou srstí a černými skvrnami.

dalmatini iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Abyste uspěli, věnujte pozornost pouze obrázku, snažte se soustředit a hledat nezvyklé detaily, které vám pomohou určit místo, kde se panda nachází. Nenechte se rušit okolními vjemy, veškerou koncentraci zaměřte na ilustraci. Pečlivě sledujte barvy a vzory. Stačí pár vteřin a jistě naleznete řešení. Pokud se vám to však nepodařilo, rozuzlení na vás čeká níže.

A konečně řešení hádanky

Pokud jste našli správnou odpověď během několika málo vteřin, můžete na sebe být pyšní. Vaše pozorovací schopnosti jsou na tom velice dobře. Vy, kdo jste řešení nedocílili, nezoufejte, optických iluzí, vizuálních výzev a různých hádanek je nespočet. Rozhodně máte na čem trénovat. Až budete mít za sebou několik podobných úloh, pocítíte zlepšení svých dovedností.

dalmatini iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Jak můžete vidět na obrázku, panda se nachází na dalmatinovi zcela vpravo nad jeho levou zadní nohou. Jakmile se na tuto oblast zaměříte, uvidíte ji zcela jasně. Možná si nyní říkáte, že jste měli řešení na dosah, ale věřte, že nejste jediní, kdo měl potíže pandu najít. Trénujte a postupem času budete v luštění zdatnější a rychlejší. Snad jste se pobavili a neodradil vás první neúspěch.

Jak jste zvládli hledání skryté pandy mezi dalmatiny?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články