Badatelé naznačují, kam se po smrti vydává lidská duše. Údajně nemá „zemřít“, ale vrátit se do vesmírného objetí

Objev kvantových vibrací v mikrotubulech uvnitř mozkových neuronů podporuje kontroverzní teorii našeho vědomí. Naše duše mohou cestovat do vesmíru.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Podle dvou vedoucích vědců je lidský mozek něco jako biologický počítač. Lidské vědomí je pak jen program aktivovaný „biokvantovým počítačem“ uvnitř mozku. A jako by tohle nestačilo, funguje tento program i po naší smrti. Badatelé říkají, že po smrti lidského těla se jeho duše vrací do vesmíru, tedy neumírá. Na chvíli se ale zastavme a vraťme se v této složité soustavě na začátek. Nabízí se totiž otázka, jak je to vlastně s lidskou duší.

Diskuse trvající staletí

Pokud se na ni zeptáte přímo vědců, nejspíš vám sdělí, že toto téma způsobilo staletí dlouhou debatu mezi univerzálními mysliteli. Tedy to, jestli duše vůbec existuje, případně zda je nesmrtelná. Velmi tajemná a nepolapitelná povaha této entity či esence uniká jakémukoli vysvětlení. A to navzdory skutečnosti, že se o to pokouší hned několik oborů lidského bádání. Nicméně nový tým věří, že se těmto tajemstvím o kousek přiblížil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Badatelé měli porozumět tajemné povaze lidského vědomí i duše a tvrdí, že se smrtí ani jedno nezaniká. Místo toho dojde k návratu do vesmíru. Tohle všechno zní fantasticky a jako námět pro výborný sci-fi příběh. Jaké jsou ale důkazy? V roce 1996 začali Sir Roger Penrose (matematický fyzik na Oxfordu) a Stuart Hameroff (americký lékař a emeritní profesor anesteziologie a psychologie) pracovat na kvantové teorii vědomí.

Skutečná entita obsažená uvnitř fyzického mozku

Ta mohla ukázat, že lidská duše je skutečná a je obsažena v mikrotubulech uvnitř mozkových neuronů. „Řekněme, že srdce přestane bít. Krev přestane proudit. Tyto mikrotubuly ztratí svůj kvantový stav. Kvantová informace uvnitř ale není zničena, protože ji zničit nelze. Místo toho se zkrátka rozptýlí do okolí, a to včetně okolního vesmíru,“ uvedl Hameroff pro dokument Through the Wormhole. „Je-li pacient oživen, kvantový stav je obnoven.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Informace se pak může vrátit do původního místa a pacient obvykle sděluje, že měl zážitek blízké smrti. Pokud není oživen a zemře, je možné, že kvantová informace dovede existovat mimo tělo, ve formě duše, a to možná i neomezeně dlouho.“ Všechno, co oba vědci navrhují, je založené právě na kvantové teorii vědomí. Ta bere duši jako esenci ukrytou ve strukturách uvnitř mozkových buněk. Náš mozek je tedy počítač a duše jeho programování.

Souběh dvou modelů v jedné vědecké teorii

Vědci dále uvádějí, že to, co lidé chápou jako vědomí, je ve skutečnosti následek efektů kvantové gravitace uvnitř těchto mikrotubulů. Podle obou vědců je tento proces nazván „Orchestrated Objective Reduction (Orch-OR)“. Původ vědomí reflektuje naše místo ve vesmíru a povahu naší existence. Vyvinulo se vědomí z komplexních výpočtů mezi neurony, jak tvrdí mnoho vědců? Nebo tu bylo celou dobu, jak to říkají duchovní nauky?“

„Tohle otvírá možnou Pandořinu skříňku, ale naše teorie dává místo oběma těmto pohledům. Navrhuje, že vědomí vychází z vibrací uvnitř mikrotubulů, proteinových polymerů uvnitř neuronů. Dokonce i důkazy tuto možnost jasně podporují,“ pokračují Hameroff a Penrose. „Jde tak o nejpečlivější, nejzevrubnější a nejlépe otestovanou teorii vědomí, která se zatím objevila. Z praktického hlediska může péče o vnitřek mozku pomáhat jeho výkonu.“

Jaký je váš osobní pohled na vědomí člověka?

Zdroj: ScienceDaily
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články