Léty ozkoušené tipy a triky, které vám jednoho dne mohou zachránit život. Buďte vždy za všech okolností připraveni

Pokud jste si někdy říkali, jestli existují nějaké návyky, které by vám mohly pomoci v nebezpečných životních situacích, zkuste chvíli používat některé z níže uvedených.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Během života dojde téměř každý do okamžiku, kdy je jeho bytí na tomto světě v ohrožení. Jestli byste chtěli takovýmto situacím předejít, stačí se držet několika zásad, jimiž riziko výrazně snížíte či zcela eliminujete. I když stále existuje malá šance, že se něco přihodí, zásadně klesá oproti tomu, když tyto rady neuplatňujete. Jejich dodržování je přitom jednoduché a nevyžaduje ani pořádné soustředění.

Stále noste prášky na alergii

Někteří jedinci mohou trpět autoimunitními onemocněními nebo chronickými chorobami. Velká část populace se dnes potýká s alergiemi, jejichž léčba je náročná až často nemožná, přesto existují způsoby, jak alespoň zmírnit nepříjemné symptomy. Toho dosáhnete pomocí léků na alergii, které je dobré neustále nosit s sebou. V batohu nebo kabelce byste je měli mít i v případě, že se vám doposud alergie neprojevila, jelikož by stále mohla přijít v nejméně vhodný okamžik.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přestaňte koukat do telefonu za chůze

Mezi mladými se stále více rozšiřuje trend neustálého hledění do mobilu. Nejen, že to může být po více stránkách nezdravé, ale dokonce život ohrožující. Pokud totiž ovládání telefonu zkombinujete s posloucháním hudby ve sluchátkách, což lidé často dělají, ztrácíte přehled o okolí. Najednou nevnímáte, neslyšíte a nevidíte, proto byste neměli ovládat mobil za chůze. Od nehody vás pak dělí jen pomyslný krůček.

Oslovujte vždy jen jednoho člověka

Jakmile se lidem něco přihodí na veřejnosti, mají tendenci začít zběsile volat o pomoc. Zpravidla se však kolem poraněné osoby shlukne spousta lidí, kteří si situaci jen fotí, natáčí, volají záchranku, ale nikdo nechce začít pomáhat. Nejjednodušší možností, jak si zajistit ošetření, je oslovit přímo konkrétní osobu. Pokud se vám tedy něco přihodí, nevolejte na všechny, ale ukažte na jednoho člověka.

iZdroj fotografie: Unsplash
Málokdy se najde dobrovolník hned, někoho vyberte sami.

Nikdy nevytahujte předmět z rány

Možná jste již dříve zaslechli, že se nemá nůž vytahovat z rány. To však platí i pro ostatní předměty, které se vám dostanou do těla. I když rána může prosakovat, je zabodnutý objekt tím jediným, co brání masivnějšímu krvácení. Namísto odstraňování předmětu omotejte ránu i s dotyčným objektem, který se vám do těla dostal, a vyčkejte na přivolanou záchranku.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články