Ohromující optická iluze: Najdete tuleně mezi husami do 12 sekund? Otestujte své bystré vnímání

Optické iluze jsou většinou atypické reprezentace objektu, které nám doslova ohýbají mysl. A právě dnešní optickou iluzi dovedou vyřešit jen lidé s nadprůměrnou inteligencí.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V hejnu hus se někde ukryl tuleň, pokuste se ho během časového limitu 12 sekund najít. Pokud se vám nebude dařit, nezoufejte, řešení naleznete níže. Tito tzv. klauni moře jsou skupina komických a současně extrémně zajímavých tvorů. Pro někoho jde navíc doslova o „duchovní zvíře“. Dovedou se totiž jen tak povalovat u vody a slunit se na mnoha nejúžasnějších místech naší planety. Jako třeba Antarktidě, případně Galapágách a v Peru.

Velcí, malí, živící se někdy i kamarády

Obecně tito nadmíru obratní plavci preferují studenou vodu, tedy arktické regiony. V divočině se mohou tuleni dožít až 35 let, samičky mají přitom delší délku dožití než samci. Většinou dosahují věku 30 let, zatímco samci o 5 let méně. Coby druh se tuleni vyskytují v celém spektru velikostí. Nejmenší pochází z Galapág, má na délku 1 metr a váží 45 kilo. Největší pak skoro 4 tuny.

Kouzlo optické iluze: Tento obrázek skrývá mnohá tajemství. Co jste viděli jako první a kolik toho odhalíte celkem?

Tuleni se živí rybami a dalšími plody moře, někteří ovšem nepohrdnou ani svými kamarády. Hlavně to platí pro tuleně leopardího. Pro většinu z nich jsou ovšem hlavní částí jídelníčku ryby, korýši a mořské ptactvo (tedy pokud je zvládnou chytit). Největší světová populace patří tuleni krabožravému, který se vyskytuje na Antarktidě. Odhady mluví o rozsahu 2-75 milionů těchto jedinců po celém světě. Ačkoli vypadají mile, jsou mnohdy dosti agresivní.

Prakticky celý život ve vodě

Přestože je v zoo a jiných parcích často spatříte na souši, běžně z vody tak často nelezou. Na pevninu se vydávají hlavně při úprku před predátorem, kvůli páření, porodu, línání srsti nebo krmení. Pod vodou totiž dovedou spát. Při lovu potravy se často potápí i do hloubky 900 metrů. Někteří z nich zadrží dech až na neuvěřitelné 2 hodiny. Severní tuleň sloní stráví pod vodou valnou většinu celého svého života. Tulení hlava vykukuje mezi husími krky zhruba uprostřed obrázku.

Tuleni byli a jsou po celou lidskou historii terčem lovu. Jejich tuk a kůže byly vysoce ceněny. Ačkoli valná většina jejich druhů ohrožena není, jde stále o velmi chráněné savce. Pokud vás toto hledání zaujalo, určitě neváhejte a pusťte se i do dalších hádanek, je to skvělý způsob odreagování a procvičení mozku.

Jak jste si v hledání vedli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články