Vidíte na obrázku dívku, nebo babičku? Výsledek odpovědi prozradí vaše IQ i váš mentální věk

Vyzkoušejte si tento jednoduchý test osobnosti a zjistěte, co o vás tento obrázek prozradí. Pozorně si jej prohlédněte a určete, zda se v něm ukrývá dívka, či stařena.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek pro VědaŽivě
                   

Testy osobnosti jsou oblíbenou formou, jak snadno a rychle odhalit některé skryté pravdy a informace o svém pravém já. V bezpečí svého domova tak můžete snadno přijít i na věci, které byste raději před ostatními skryli. Zjistěte, co o vás prozradí obrázek dívky a stařeny a přesvědčte se, jak vysoké je vaše IQ a jak moc jste již vyzrálí.

K čemu slouží testy osobnosti

Přestože jsou v poslední době ve velkém množství šířeny na sociálních sítích jako zdroj zábavy, pomáhají ve skutečnosti se sestavováním profilu daného člověka. Často jsou proto využívány v psychologii, při terapeutických sezeních nebo při rehabilitacích po poranění či vážné nemoci mozku. Setkáte se s nimi však i při různých výběrových řízeních, kde mají za úkol otestovat a pomoci vybrat vhodného uchazeče.

Jak testy osobnosti fungují

K otestování skrytých částí vašeho já se používají obrázky, které se dají interpretovat různými způsoby nebo je na nich pomocí iluze ukrytá nějaká část, jiný tvar, předmět nebo málo výrazný rozdíl. Některé osobnostní rysy se však dají odhalit také položením série přesně daných otázek. Na základě odpovědí pak dokáží profesionálové sestavit váš profil, povahové rysy, silné a slabé stránky a další výrazné schopnosti a dovednosti.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek pro VědaŽivě

Pokud vidíte na obrázku dívku

Jestli i po pečlivém zhlédnutí na obrázku stále vidíte dívku, znamená to, že jste velmi mladá duše. Věkově nebudete starší 30 let nebo jste rozumově a mentálně pod touto věkovou hranicí. Vaše IQ odpovídá spíše průměru, přesto se jeho hodnota může časem a nabytými vědomostmi a zkušenostmi proměnit. Pokud chcete na svém intelektu zapracovat, pusťte se do dalších úkolů.

Pokud vidíte na obrázku stařenu

V případě, že po důsledném prohlížení stále vidíte obrázek babičky, vypovídá to o vaší zralosti. Věkem jste již překročili pomyslnou hranici 30 let. Pokud jste ve skutečnosti mladší, máte velmi vyzrálou duši. Odhadem bude vaše IQ vyšší než průměr, což může být způsobeno právě nabytými zkušenostmi a vědomostmi. Ať už váš výsledek vyšel jakkoliv, lze některé schopnosti a dovednosti pravidelným procvičováním vytrénovat a vypilovat k dokonalosti.

Viděli jste na obrázku stařenu, nebo dívku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články