Sbírka očních klamů otestuje vaši bystrost. Kolik nohou vidíte na obrázku? Majorita lidí se nechá snadno zmást

Nohy, kočky a světová flóra. To budou vaši průvodci testem pozornosti a správného vnímání. A navíc se nejspíš dozvíte spoustu zajímavostí o všech třech oblastech.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Věděli jste, že bílé květiny voní výrazněji než ty barevné? V nohách, respektive v chodidlech, je zase čtvrtina všech kostí z celého těla. Pokud došlápnete a na zemi skončí celá plocha vašeho chodidla, máte ploché nohy. Obvykle se to děje u dětí, protože kosti v této části ještě nejsou kompletně vyvinuty. Každé chodidlo má taky 250 000 potních žláz. A problémy s chodidly má až 75 % dospělé populace, což je docela alarmující.

Nohy, nožky, nožičky

Pokud si chcete posílit nohy, není nic lepšího než běhání. Na rozdíl od veškerých ostatních aktivit totiž zapojuje v jedné činnosti opravdu všechny svaly na noze. Nejdelší nohy na světě má dívka z Texasu, která se v 17 letech chlubí délkou 135 centimetrů. Pokud si nohy správně nastavíte, jejich klenba udrží šestinásobek vaší tělesné váhy. Zpěvačka Rihanna si nechala nohy pojistit na 1 milion dolarů. Kolik nohou vidíte na následujícím obrázku?

Každý člověk udělá denně v průměru 6 000 – 9 000 kroků a zdravotní studie doporučují dokonce 10 000 kroků za den. Stejně tak za život ujdeme v průměru 70 kilometrů. Jógová pozice „nohy na zdi“ nejen uvolňuje unavené a ztuhlé nohy, ale také ulevuje od úzkosti a stresu. V USA trpí problémy s žílami na nohou asi 55 % žen a skoro 45 % mužů. Pokud si kůň zlomí nohu, nelze ji prakticky vyléčit, protože se na ni okamžitě snaží postavit.

V říši srsti, jazyka a upřeného pohledu

Kočky jsou neustále fascinující zvířata a první domácí kočka ve funkci mazlíčka existovala už před 9 500 lety. Tito tvorové stráví spánkem celých 70 % svého života, což znamená 13 – 16 hodin denně. Talkeetna, malé město na Aljašce, mělo kocoura Stubbse 20 let za starostu. Ačkoli neměl žádnou legislativní pravomoc, byl u obyvatel nesmírně oblíben a vyhledávali ho tu i turisté. Tak co najdete na obrázku odlišnou kočku, nebo jsou všechny stejné?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na světě existovala i nejbohatší kočka, která získala miliony liber. Jmenovala se Blackie a patřila milionáři, který v závěti vydědil celou rodinu a odkázal svůj majetek právě chlupáčovi. Sir Isaac Newton definoval gravitaci, mnohé prameny ho ale uvádí také jako vynálezce kočičích dvířek. Při jeho vědecké práci ho neustále rušilo škrábání kočky na dveře. Proto pozval truhláře, aby na dveřích udělal dva otvory. Jeden pro matku a další pro koťata.

Návštěva v království květin

Skoro 60 % čerstvých řezaných květin v USA se pěstuje v Kalifornii. Na celém světě existuje víc jak 400 000 rostlin, které mají květenství. Mnoho z nich dosud nebylo objeveno, takže počet bude rozhodně vyšší. Nejdražší květinou, jaká byla kdy prodána, je orchidej Shenzhen Nongke. Růst jí trvá osm let a kvete jen jednou za 4 – 5 let. Na aukci se prodala za úctyhodných 200 000 dolarů. Tak schválně, který stín odpovídá konvi?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud budete někdy pěstovat lilie, nepouštějte k nim kočky. Jsou to krásné květiny, ale pro kočky jsou velmi jedovaté. Existuje dokonce druh květiny zvané čokoládový kosmos, která voní jako čokoláda a upřímně tak i docela vypadá. Jednou z nejnáročnějších rostlin je vanilka. Její květy rozkvétají jen na několik hodin a je nutné je opylovat ručně. Jestli stále tápete, tak nohou je dohromady 12 konvi odpovídá stín u písmene B.

Tak jak jste uspěli?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecko má vlastní balistickou raketu Tayfun, doletí i přes 500 km a může být základem pro raketu s dosahem 2 500 km
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část