Poznáte, která z žen na tomto obrázku je matkou přítomného dítěte? Tento rébus dělá lidem problémy už léta

Zdánlivě jednoduchý obrázek ukazuje dvě proti sobě sedící ženy a mezi nimi dítě. Jedná se však o rébus, který může vašemu mozku způsobit nemalé potíže.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Cílem hádanky je na základě indicií zjistit, která z žen je matkou přítomného chlapce. Dokážete vybrat tu správnou osobu? Pokud se chcete dobrat správné verze, pečlivě analyzujte veškeré detaily, které obrázek poskytuje. Valná většina lidí se soustředí na mimiku obou žen, jiní se zaměřují na případný věk. Najdou se pak i jedinci, kteří se snaží různým způsobem interpretovat jejich postoj. Dle tvůrců hádanky volí však většina špatný směr.

Několik obecných skutečností o matkách

Která žena je podle vašeho názoru chlapcovou matkou? Příbuzenský vztah – nota bene tak výrazný jako mezi matkou a dítětem – značí některé podvědomé rysy chování. Jen v USA je přibližně 82,5 milionů matek, celosvětově pak přes 2 miliardy. Každou vteřinu se narodí 4,3 miminka. Přibližně 2 % amerických matek svoje děti adoptovaly. V průměru vymění každá matka přibližně 7 300 plínek, než její dítě dosáhne věku 2 let.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejdelší těhotenství, které bylo kdy zachyceno, trvalo 375 dní, tedy skoro o 100 dní více než jakékoli normální. Nejtěžší lidské miminko se narodilo v Itálii, jeho matka se jmenuje Carmelina Fedele. Bylo to v září 1955 a její syn tehdy vážil 9,9 kilogramů. Matka Země neboli řecká Gaia byla první bohyní řecké mytologie. Vytvořila sama sebe z prvotního chaosu, také stvořila Zemi a okolní vesmír. V rámci živočišné říše je matkou rodící největší potomky slonice.

Rozbor přítomné situace

Pokud jste jako matku tipovali ženu sedící napravo, dopustili jste se stejného omylu jako asi 70 % těch, kterým byla tato hádanka předložena. Pouze 30 % pak správně zvolí ženu sedící nalevo. Proč tomu tak je? Jde především o ženino držení těla. Její zkřížené nohy ukazují směrem k miminku, ženy takhle obecně podvědomě ukazují na to, co je zajímá. Stejně tak její syn sedí tak, aby měl i při hře svou matku stále na očích.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento postoj je zdůvodňován obecnou ostražitostí. Matka se může kdykoli zvednout a dítěti pomoci, má také přehled o tom, co dělá a co mu případně chybí. Žena napravo je svým postojem lhostejnější a celkově vzdálenější. Nohy a záda drží rovně, přítomnost dítěte nebere výrazně na vědomí a nevzbuzuje v ní přílišné emoce. Přítomnost ženy naproti bere na vědomí, nemá k ní ovšem nejspíš zvláštní vztah. Může jít například o schůzku s učitelkou.

Zajímavé matky světa

Matka koaly medvídkovitého (nesprávně označován jako medvídek koala) krmí mláďata svým vlastním trusem. Ta totiž ještě nemají plně vyvinutou střevní mikroflóru, která by jim detoxifikovala vysoce jedovaté listy eukalyptu. Ty tvoří hlavní složku potravy těchto stromových vačnatců. Matky orangutanů zase své potomky nikdy neodkládají a obvykle o ně pečují 6–7 let. Jde o nejdelší závislost dítěte na matce ze všech zvířat.

Roseanne Conner z amerického seriálu Roseanne vysílaného v letech 1988–1997 byla považována za matku antihrdinku. Měla málo placenou práci, svoje děti dokázala sotva kontrolovat a trpěla nadváhou. Seriál se stal významným, protože ukázal matku, která vedla domácnost, a jeho oblíbenost se neodvíjela od jejího fyzického vzhledu. V rozvojových zemích jsou komplikace v těhotenství hlavní příčinou postižení či smrti matek.

Zdroj: AnCienradios

Jak jste v testu uspěli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články