Kdo nevyřeší, měl by neprodleně vrátit řidičák: Až 17 % Čechů by se podle všeho mělo vrátit do autoškoly

Některé křižovatky mohou být i pro zkušené řidiče pěkným oříškem. Zvlášť na nepřehledných úsecích. Otestujte své znalosti a určete, kdo projede jako první.

i Zdroj fotografie: Fasteer
                   

Každý účastník silničního provozu by měl znát základní pravidla, kterými jsou všichni povinni se řídit. Určité úseky jsou však natolik nejasné a nepřehledné, že mohou způsobit opravdový zmatek. Bohužel jsou taková místa známá častým výskytem nehod. Abyste se této nechtěné zkušenosti vyhnuli, ověřte si své dosavadní znalosti a vyzkoušejte tento obrázkový test.

K čemu slouží obrázkové testy

Nejčastěji se s optickými iluzemi, logickými hádankami nebo hlavolamy setkáte v rámci vzdělávání nebo osvěty. I v tomto cvičení mají za úkol upozornit řidiče na pravidla, kterými je provoz řízen. Svou důležitou roli mají také ve zdravotnictví a psychologii. Nezřídka se s nimi však setkáte při výběrových řízeních, kde mají za úkol odhalit ideálního kandidáta.

Jaký je přínos obrázkových testů

Pravidelné provádění podobných úkolů působí velmi pozitivně na lidský mozek, duševní rovnováhu a mentální zdraví. Dochází tak především ke snížení hladiny stresu, míry úzkosti a depresí. Mimo to častá stimulace mozku vede k rozvoji jeho kognitivních funkcí, stejně jako zlepšování paměti a předcházení její případné ztrátě v pozdějším věku.

iZdroj fotografie: Fasteer

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem určit, které vozidlo projede křižovatkou jako první. Přestože se na ní nenachází žádné dopravní značení, jsou účastníci provozu povinni dodržovat striktně stanovená pravidla. Prohlédněte si pozorně tento obrázek a zvažte všechny skutečnosti, které se vám nabízí. Jedině tak budete moci najít správné řešení.

Výsledek testu

Pokud se vám podařilo tento obrázkový test vyřešit, pak to vypovídá o vašich zřejmých znalostech pravidel silničního provozu a schopnosti logického myšlení. Tento úkol ve skutečnosti dokáže pěkně potrápit. Nicméně je potřeba nezapomínat na pravidlo pravé ruky. Nejdříve tedy křižovatkou projede červené auto, následuje modré a jako poslední odjede zelené. Jestli se vám řešení najít nepodařilo, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení.

Jak jste si dokázali poradit s touto křižovatkou vy?

Zdroj: Fasteer
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články