Děsivá tabulka Ouija: Vyvolávání ducha se zvrtlo, v Mexiku měl údajně posednout 3 mladé lidi

Tabulka Ouija může na první pohled vypadat jako neškodná hračka, ve skutečnosti ale může představovat skutečnou hrozbu. Není radno si s ní zahrávat. O svém by mohli vyprávět tři mladiství z Mexika.

tabulka ouija i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Spiritismus a mluvení s mrtvými. I v dnešním moderním světě lidi stále fascinuje nadpřirozeno a duchovno. Možná těmto zájmům moderní technická a racionální doba nahrává víc, než kdy dřív. Doba, kdy se většina populace odvrátila od klasických náboženství a ne na vše lze najít jasné vědecké vysvětlení, nahrává rozvoji různých spirituálních a ezoterických hnutí. Tabulka Ouija, kterou si většina lidí spojí s hororovými filmy nebo spiritismem z konce 19. století, může v tomto ohledu představovat skutečné nebezpečí.

Rozvoj spiritismu

Okultní hnutí a s nimi spojené spirituální seance se zrodily na přelomu 19. a 20. století. Především po konci první světové války byla touha o navázání kontaktu s mrtvými ve společnosti velmi silná. Velká válka připravila mnoho rodin o syny a muže a truchlící ženy a dívky hledaly způsob, jak se s padlými posmrtně spojit a rozloučit. Od té doby si záliba ve spiritsmu a okultních vědách žila svým vlastním životem. V pozdějších letech se podobné praktiky staly oblíbeným tématem několika hororových filmů, které vždy zažehly nový zájem o zkoumání tajemství, které tabulka ouija nabízí.

iZdroj fotografie: Depositephotos

Nebezpečná tabulka Ouija

Jeden z posledních případů, kdy se tabulka Ouija dostala do povědomí širší veřejnosti, se odehrál v roce 2014. Tehdy si s ní měli hrát tři mladiství z Mexika. Dva chlapci, kteří navšítivli svou kamarádku v jejím domě, si chtěli uspořádat vlastní duchařský dýchánek. Plánovaná zábava se však velmi rychle změnila v hrůzostrašný zážitek. Všichni tři upadli do stavu, který se podobal transu. Dívka se v křečích svíjela a vrčela, jako by jí posedl démon a chlapci propadli hrůzným halucinacím. Když trojici našli rodiče dívky, okamžitě zavolali záchranku. Oficiální verdikt lékařů byl, že mladistvé postihly svalové křeče. O tom, co se skutečně přihodilo, můžeme nadále jen spekulovat.

Exorcisti varují

Zájem, kterému se tabulka Ouija stále těší, se vůbec nezamlouvá katolické církvi. Případy nevysvětlitelných událostí, které nastaly při používání tabulky Ouija, se zabývá sám Vatikán. Katoličtí i necírkevní exorcisté před touto na první pohled neškodnou hračkou důrazně varují. Nikdo z nás by si neměl zahrávat se silami, kterým nerozumí. Nikdy nevíme, koho nebo co k sobě přivoláme.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články