Nejsou vrásky jako vrásky. Ty na obličeji mohou kromě stárnutí značit také cukrovku, selhání ledvin a jiná onemocnění

Přítomnost vrásek v obličeji je nevyhnutelným znakem stárnutí. Mnoho lidí je vnímá jako něco negativního, nepříjemného až ostudného.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Někdy se ovšem takto zahnutá kůže může ukázat jako velmi prospěšný prostředek. Konkrétně proto, že jejich umístění vypovídá kromě věku také o některých zdravotních problémech. Díky těm správným pak můžete být pozornější k vlastnímu zdraví. Například horizontální vráska nad kořenem nosu varuje před bolestmi hlavy podobnými migréně. Nezáleží také jen na umístění, svou roli hraje také hloubka. Obojí může signalizovat i počátek choroby.

Vrásky nacházející se na čele

Záhyb mezi obočím ukazuje na potíže s játry a žlučníkem. Žaludeční problémy naznačuje vertikální vráska uprostřed čela. Příčné vrásky na čele se objevují u lidí, které často trápí bolesti hlavy. S rostoucí hloubkou roste šance na vznik migrén. Vertikální vráska nad kořenem nosu ukazuje na možnou srdeční arytmii. Narazíte-li na křížovou vrásku nad hřbetem nosu, věnujte pozornost zdraví svojí páteře.

Úsměv a problém vraních nohou

Když se usmíváte, objevují se kolem očí tzv. vraní nohy, což je naprosto v pořádku. Pokud ale tento projev nezmizí ani v klidném stavu obličeje, věnujte pozornost kondici a stavu svého močového měchýře. Váčky pod očima se mnoho žen snaží odstranit pomocí různých náplastí a krémů. Případně rovnou sahají po náročných a kolikrát velmi komplikovaných operacích. Tento projev nejčastěji poukazuje na onemocnění srdce.

Zvrásnění střední části obličeje

Nasolabiální rýha otupuje obličej a prozrazuje choroby tlustého střeva. Zasahuje-li vám navíc až k bradě, věnujte pozornost svému zažívání. Tyto vrásky totiž způsobuje gastritida a první fáze vředu. Pokud je hluboká a prodloužená, trpí zvýšenou zátěží váš kardiovaskulární systém. Svislé vrásky objevující se nad horním rtem jsou signálem gynekologických potíží. Vertikální mezi nosem a horním rtem identifikují zase metabolické poruchy, třeba cukrovku.

iZdroj fotografie: Pxhere

Koutky úst a lícní kosti

Ochablé a povislé části kůže na lícních kostech jasně ukazují na problémy se žlučníkem. Stane-li se navíc kůže v této oblasti tenkou a dokonce průhlednou, věnujte zvýšenou pozornost stavu svých jater. Vráska ve tvaru půlměsíce, která se táhne od lícní kosti až po bradu, je projevem zhoršeného krevního oběhu. Při její dlouhodobé přítomnosti věnujte pozornost zdraví a prokrvenosti vašich nohou.

Brada a spodek vašeho obličeje

Blížící se problémy s ledvinami na sebe upozorňují oteklou bradou. Zkuste zlepšit pitný režim a zjistěte jejich stav. Najdete-li na bradě příčnou vrásku, je to nápověda špatné funkce jater. Stejně tak může jít i o problémy v pánevních orgánech. A jestli v bradě pravidelně ztrácíte cit, jde o příznak srdečních problémů, není tedy od věci návštěva kardiologa. Nic zde zmíněné není exaktním ukazatelem, spíše lehkou indicií, která může urychlit schůzku s lékařem.

V kterém z uvedených znaků jste se našli?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články