Jak se zachovat při invazi mimozemšťanů a maximalizovat svou šanci na přežití?

Přichází v různých tvarech i velikostech. Jejich podoba se pohybuje od roztomilosti přes neutralitu až po naprostou děsivost. Pokud jde o jejich záměry, většinou nejsou moc dobré.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Častěji jsou ukázáni jako prohnaní humanoidi, kteří přišli na Zemi experimentovat nebo nás rovnou vyhladit. Co když jsou ale přátelští a jen nám chtějí s něčím pomoct? Ať je účel této cesty jakýkoli, potřebujeme být opatrní a připravení. Aspoň tedy, pokud chceme – slovy pana Spocka – „žít dlouho a blaze“. Kde asi přistanou? Jak můžeme vůbec zjistit jejich záměry? A když budou zlí, dovedeme se jich nějak zbavit?

Vytvoření komunikačního kanálu

Pojďme si tedy představit, že SETI (Search for Extraterrestial Intelligence) zachytí signál od posádky, která míří k Zemi. Budou zpraveni světoví lídři a ti rychle spojí nejlepší vědecké mozky planety. Všechno tohle se přirozeně odehraje tajně, aby veřejnost nepropadla panice. Jak se světové vlády snaží připravit na nejhorší scénáře a všechno to stále tajit, jejich krytí je svižně zničeno, když se lodě objeví na několika místech planety.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To samozřejmě vyvolá masivní zájem veřejnosti. Lingvisté, fyzici, biologové a astronomové se spojí, aby odhalili původ a jazyk návštěvníků. Budou učiněny pokusy o nějakou formu komunikace. V 70. letech vyslala NASA do vesmíru dvě zlaté desky – záznamy se slovy, hudbou, frázemi, písmeny a diagramy lidského těla. Bylo to v naději, že když je cizí formy života zachytí, pochopí, že jsme přátelé, nikoli nepřátelé nebo potrava. Snad tu zprávu dostali.

Jak se s nimi propojit?

Jak se tedy s mimozemšťany dostaneme do styku? No, pokud máme věřit filmům, mohlo by být v našem nejlepším zájmu myslet jako environmentalisté. Mírumilovní mimozemšťané by tu mohli být, aby nám pomohli s našimi problémy a vyčistili planetu. Když k nim budeme milí, možná se podělí o svoje technologie a další znalosti. Nebo uzavřou mírovou dohodu za dodávku klíčových surovin, které naše planeta poskytuje. Opravdu by to šlo tak hladce?

Když půjde všechno opravdu tak dobře, budeme mít nové spojence a konečně i ta úžasná létající auta. Ano, konečně! Dobře, tohle je trochu přehánění, buďme realističtí. Tohle jsou totiž jen zbožná přání. Zatímco se budou vědci, lingvisté a konstruktéři snažit zprovoznit nějakou komunikaci, armáda bude mít dozajista jiné plány. Nejspíš přímé a podle nich taky hrozivé. Co když jdou naopak na lov? Měli bychom vůbec šanci?

Zničit je už ve vesmíru

Světové armády budou muset přijít s naprosto mistrovským plánem. Rozhodně ve chvíli, kdy k nám dorazí nepřátelská zpráva a my ji pochopíme. První linie obrany by byla již ve vesmíru. Kosmickou loď může zničit i kousek vesmírného smetí. Raketoplán Columbia se zlomil na cestě k Zemi, když ho zasáhla těsnící pěna z externí nádrže. Pěna, nikoli kus kovu. Naší nejlepší volbou by tak bylo začít odpalovat cokoli, co je na nižší orbitě Země.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když se jejich lodě dostanou blíž, armády uhodí plnou silou. Ať už to bude probíhat jakkoli, panikařící lidstvo na všech kontinentech bude děsivé úplně stejně. Všichni budeme muset odložit rozdíly a opravdu spolupracovat. Vybrakovat všechny zásoby toaletního papíru asi příliš nepomůže. Budou-li k ničemu běžné zbraně, zůstávají nám už jen jaderné hlavice. Ano, nejspíš vyhladíme i část Země, ale tohle by konečně mohlo stačit.

Najít slabinu, nebo se vzdát

Zní to podivně, ale už jsme podobnou invazi jednou zažili. Když se Kolumbus dostal do Ameriky, byla jeho posádka mimozemšťany pro místní lid. Přinesli s sebou také smrtící nemoci. Jak to řekl Stephen Hawking: „Musíme se podívat na sebe, abychom zjistili, jak se inteligentní život vyvinul do něčeho, s čím se nechceme setkat.“ Naše imunita a biologie tak může být nejlepší obranou, naše voda nejlepším jedem.

Velký problém může nastat při jednoduchém velikostním nepoměru. Proti samotným mimozemšťanům můžeme být jako mravenci a naše nejsilnější zbraně je jen polechtají na patě nebo tykadlu. Pokud se ale opravdu setkáme s mimozemským životem, bude mít nejspíš jen mikrobiologickou podobu. Jiný život neznamená nutně nic lidského nebo člověku podobného. Mikrobi totiž přežívají v podmínkách, které jsou pro nás jasně smrtelné.

Který film nebo knihu na toto téma máte nejraději a proč?

Zdroj: WhatIfShow

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články