Láska je pouze hra s čísly. Jakou šanci máte, když seznámení necháte čistě na osudu?

Vědci svoje výpočty založili na 18 faktorech včetně lokality a věku. Našli také pár věcí, které můžete podniknout a svoje šance tak zvýšit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Randění je všudypřítomná záležitost a lidé hledají své protějšky neustále. Bez ohledu na to, jestli pátráte cíleně, nebo chcete nechat věci osudu či náhodě, nad svými šancemi přemýšlíte. A když uvidíte někoho atraktivního, dumáte nad tím, jak zvýšit pravděpodobnost, že to vyjde. Naše romantické představy o osudu nebo předurčenosti může poměrně radikálně rozbít statistika. Podobně jako například nákupní chování je totiž randění také věc čísel.

Hospoda po práci nebo pozvání do fitka

Filmy z produkce Disneyho nám ukazují randění a hledání protějšku jako velmi jednoduchou záležitost. Jenže skutečnost je mnohem složitější. Badatelé navíc zjistili, že pokud věcem necháte jen „volný průběh“, vaše šance je pouze 1 ku 562. Dobrou zprávou je ovšem to, že existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste pravděpodobnost úspěchu zvýšili. Kromě seznamovacích aplikací jsou to také drobnosti, které dělat můžeme, ale někdy na ně nemyslíme.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud například chodíte do posilovny a zapovídáte se s dalšími cvičícími, vaše šance dostat pozvání na rande stoupnou o 15 %. A takový jednoduchý souhlas s pivkem s kolegy po práci zvýší šance o 16 %. Nejvíc vzroste pravděpodobnost nalezení protějšku při použití online aplikací, a to o 17 %. Ve všech případech se jedná o to, že se dostáváte do většího kolektivu a máte více možností společenské interakce. Naopak některé tradiční postupy jsou účinné jen velmi málo.

Rodina a setkání s přáteli

Pokud jste dlouhodobě bez partnera, existuje šance, že se vám rodina nebo přátelé budou snažit někoho „dohodit“. Ano, je to věčný motiv mnoha komedií, ale stejně jako v nich to obvykle nekončí dobře. Setkání s přáteli přátel vede ke zvýšení šancí jen o 4 %, v případě rodinného dohazování jde o nárust jen o jedno procento. Výzkum celé problematiky pochází od týmu Bathské univerzity s pomocí populární matematičky Rachel Riley.

iZdroj fotografie: Pixabay

Badatelé založili výpočty pravděpodobnosti na 18 faktorech včetně lokality, požadovaného věku, fyzické atraktivity a druhu vztahu. Bohužel zjistili, že ve Spojeném království odpovídá romantickým nárokům průměrného člověka jen 84 440 lidí z dospělé populace čítající kolem 47 milionů jedinců. Převedeno na matematickou pravděpodobnost se to rovná šanci 1 ku 562, že najdete pravý protějšek. Když se věci rozeberou na prvky, láska je opravdu jen o číslech.

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články