Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí

Větry jsou kromě jiného nevyhnutelnou součástí našeho života. Společensky mohou být hrubé, ale vědci souhlasí, že jde o projev naprosto neškodný.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Proč vlastně vypouštíme větry? Někdy je to vtipné, celkově jsou však větry považovány za ne příliš příjemnou součást života. Dokonce ani partnerské nebo manželské páry by tuto skutečnost neměly vzájemné zakrývat. Snaha je potlačit je naprosto pošetilá. Nakonec se stejně objeví, jenže ve formě zapáchajícího dechu. Plyny, které je způsobují, se totiž vždycky nakonec nějak z našeho vlastního těla dostanou. Nic jim nezabrání.

Lepší jeden pšouk

Pokud vás někdy napadlo, zda je zadržování větrů škodlivé, vědecká odpověď je docela jednoduchá. Tato snaha vás nepošle do nemocnice, plyny se ovšem dostanou ven opačnou stranou. Jejich zadržení je totiž po čase postupně pošle do krevního oběhu a vyjdou ven ústy v podobě příšerného dechu. Vypouštění normální cestou je tak nejspíš mnohem menší zlo v porovnání s tím, co hrozného vám vyjde z úst během například během konverzace.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stejně jako je ukazatelem zdraví moč a stolice, plní větry naprosto totožnou úlohu. Nemusí ukazovat na dobré vychování, jsou ale ukázkou správného fungování střevních bakterií. Ostatně rčení „Kdo hodně prdí, zdraví si tvrdí,“ případně „Lepší jeden prd než deset doktorů,“ jasně vycházejí z životní zkušenosti lidstva. Vaši blízcí nemusí mít rádi zvuk nebo následný zápach. Ale mohlo by je potěšit, že jste v dobré kondici a váš organismus funguje.

Ženské páchnou více

Tohle asi něžné pohlaví nepotěší, jenže je to vědecky dokázáno. Větry žen mají silnější zápach kvůli vyšší koncentraci sirovodíku. A opět, je to ukázka správného stravování a funkce zažívacího traktu. Znamená to pozření dostatku zeleniny. Pokud člověk nepouští plyny a přitom je nezadržuje, ukazuje to na masivní přítomnost rafinovaného cukru, což rozhodně není zdravá strava. Jedince budou nejspíš provázet ještě další problémy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nejlepší řešení je vzít větry zkrátka na milost, protože vám stejně nic jiného nezbyde. Větry dokonce naplňují několik teorií ohledně humoru, jsou tedy zcela objektivně vtipné. Jedna z nich uvádí, že vtipné je to, co je nevhodné, což je u větrů bez diskuse. Teorie uvolnění pak říká, že humor je nástrojem, který zbavuje lidi či situace napětí. A asi nenajdete lepší definici uvolnění než pořádný pšouk. Takže poslechněte vědu a pořádně se tomu zasmějte.

Zdroj: Fatherly

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články