Jak moc jste chytří? Pokud splňujete následující znaky, patříte mezi úzkou skupinu vyvolených v ČR

Inteligentní lidi spojuje hodně znaků, někdy dost zvláštních a nečekaných. Jenže géniové jsou kolikrát opravdu podivíni, což je prokázaná skutečnost.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Šílený geniální vědec je celkem obvyklá rekvizita populární fikce. Ať už je to někdy podivné chování profesora Brumbála z Harryho Pottera, fobie z mikrobů Nikoly Tesly nebo excentrický Emmett Brown z Návratu do budoucnosti. Z výčtu je znát, že podivné návyky a neortodoxní chování rozhodně nejsou jen doménou fiktivních postav. Ostatně příběhy berou inspiraci v životě, takže co se octne v knihách, většinou jejich autoři někde viděli.

Lenost, maličkosti a klení

Více psychologických studií zaměřených na inteligenci ukázalo, že lenost a inteligence se často potkávají. Inteligenti se totiž často zavrtávají do svých projektů a jinak jsou méně aktivní. Průměrní lidé se zase rychleji nudí, takže hledají způsoby, jak zabít čas. Ovšem ne každá lenost je známkou inteligence. V mnoha případech jde prostě o klasickou nechuť vyvíjet jakoukoliv aktivitu. Podobným projevem je taky sklon k zapomínání, hlavně některých maličkostí.

iZdroj fotografie: Pixabay

Právě drobnosti zapomíná mozek ze dvou hlavních důvodů. Zaprvé mu to dovoluje adaptaci na nové podmínky. Zadruhé si tak tvoří celkový obrázek a následně nepotřebuje veškeré detaily. Takže pokud vám mozek v nějakém detailu vypoví službu, nezlobte se na něj. Dost možná jen vyklidil prostor pro nové nápady. A občasné jadrné klení je ukázkou rozsáhlé slovní zásoby. Ovšem zvláště s ním se to nesmí přehánět, jinak velmi rychle ztratí své kouzlo.

Důvěra, kočka či málo spánku

Inteligentní lidé navzdory oblíbenému klišé dovedou věřit lidem. Výzkumy také ukázaly, že důvěra v další lidi vede v nervovou stabilitu a méně zdravotních problémů. Kočky jsou inteligentní, tichá a sebevědomá zvířata. Není proto divu, že právě jejich společnost si chytří lidé oblíbili. Bez ohledu na přítomnost kočky nebo psa platí jedno – chlupatý přítel znamená doma hodně lásky. A to je podstatnější než jakékoli testy na IQ.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud jde o ten spánek, nemusí ho být vždy méně. Inteligence má ovšem ráda večery a noci, kdy se může její majitel v klidu pohroužit do své práce a bádání. No a ráno je obvykle nucen vstávat do školy nebo do práce. Takže pokud jste ten typ, který dlouho ponocuje a ráno s jazykem na vestě spěchá na autobus, uklidněte se. Zatím to vypadá, že jste prostě jen chytří. Tak svůj dar využijte a udělejte ve světě nějakou pozitivní změnu.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články