Co se stane s vaším tělem, pokud budete pít jen čistou vodu? Stačí devět dní a začnou se dít naprosté zázraky

Všichni víme, že nejrůznější pravidelně konzumované nápoje mohou být pořádně škodlivé. Zkuste je všechny nahradit vodou a vaše tělo vám poděkuje.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vodě se také říká životodárná tekutina. Je to pravda, protože z ní vzešel život a naše těla se bez ní skutečně neobejdou. Kromě ní pijeme denně ale i nejrůznější další nápoje od kávy přes sladké limonády až po pivo. Přestože v sobě nevyhnutelně vodu obsahují, kvůli dalším složkám není jejich působení na nás vždycky pozitivní. Pokud bychom nějakou dobu pili pouze čistou vodu, náš organismus by doznal určitých změn.

Váha, energie a metabolismus

Při výlučném pití vody po dobu devíti dní ztratíme tolik kalorií, jako kdybychom každý z těchto dní uběhli 8 kilometrů. Ano, tohle dokáže obyčejná voda. Kromě toho dojde k rapidnímu zrychlení metabolismu, který nebude mít žádné překážky. Díky tomu pocítíme nejspíš hodně energie a poklesne naše únava. Stačí sklenice čisté vody každé ráno a náš metabolismus se vylepší přibližně o 24 %.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vzhledem k tomu, že náš mozek se skládá ze 75–85 % z vody, bude naším novým režimem také ovlivněn. Čistá voda je pro něj něco jako palivo, tudíž se výrazně zvýší naše mozková aktivita. Nejspíš budeme mít také menší chuť k jídlu, protože čistá voda potlačuje apetit. Z toho důvodu se tento režim hodí, když chcete podpořit hubnoucí snahy. A to nemluvíme o rychlejším vylučování toxinů, tedy škodlivin. Voda tak umí zpomalit stárnutí organismu.

Redukce celkové nemocnosti

Pití vody pomáhá proti vysokému krevnímu tlaku, je vhodné při potížích s močovými cestami – vyplavuje bakterie – dokonce hraje roli v prevenci rakoviny tlustého střeva. Zařazení čisté vody do pitného režimu vám tak nejspíš ušetří spoustu problémů po zdravotní stránce. Pokud si dopřejete denně pět sklenic čisté vody, snižujete riziko infarktu až o 41 %. Je to proto, že srdce bude pracovat v čistším prostředí, což je pro něj samozřejmě pozitivní faktor.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vzpomeňte si na čistou vodu při pohledu do zrcadla, pokud máte jakékoli problémy s pletí. Její konzumace totiž pomáhá kůži přirozeně vlhčit a regenerovat. Při pitném režimu založeném jen na vodě zjistíte, že je vaše kůže pevnější, čistší a možná vás opustily i vleklé pupínky. K tomuhle všemu ještě přidejte prostou skutečnost, že nejspíš ušetříte spoustu peněz, které jinak utrácíte za přeslazené nebo alkoholické nápoje.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články