Mstitel hledal pedofily pomocí jejich veřejného registru. Nakonec byl sám odsouzen na 23 let za mřížemi

Brát zákon do vlastních rukou se nevyplácí. Své o tom ví samozvaný anděl pomsty, který se rozhodl ublížit několika pedofilům.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jeho advokát Ember Titon žádal pro svého klienta shovívavý rozsudek. Jason Vukovič zaútočil v červnu roku 2016 na tři muže. Dle jeho slov ho v dětství zneužíval a týral otčím, což vedlo k nenávisti vůči sexuálním predátorům. Nicméně momentálně přijímá „plnou odpovědnost za své činy“. V jednom z případů přišel do domu 67letého Wesleyho Hayese Demaresta a dal mu takovou ránu kladivem, že muži praskla lebka.

Samozvané strážce tu nechceme

Jason sám sebe popisuje jako „anděla spravedlnosti“. Napadl tři registrované sexuální násilníky a byl odsouzen k 23 letům vězení za loupež a napadení. Dotyčné našel podle státního seznamu. „Když jsem si probíral své vzpomínky z mládí, cítil jsem, že musím něco udělat. Vzal jsem tedy věci do vlastních rukou a fyzicky jsem napadl tři pedofily.“ Soudce však poukázal na to, že registrace nebyla pro jeho útok žádnou omluvou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Lidé neberou zákon do vlastních rukou jen proto, že se jim nelíbí nějaká skupina lidí nebo konkrétní člověk,“ řekl soudci státní zástupce Patrick McKay. Prokurátor souhlasil s tím, že pokud se Jason přizná, zamítne více jak tucet dalších obvinění. Vukoviče zatkli tu samou noc, kdy měl kladivem rozbít lebku Demarestovi, který zrovna spal u sebe doma. Podle zpráv se Vukovič vloupal do domu oběti, zbil muže kladivem a pěstmi a pak ho ještě okradl.

Noční modlitby s otcem a bratrem

Jason se narodil v Anchorage na Aljašce v roce 1974, nikdy nepoznal svého otce a několik let po jeho narození si jeho matka vzala Larryho Lee Fultona. Ten pak oficiálně adoptoval jak Jasona, tak jeho bratra Joela. Ovšem místo toho, aby byl Jasonovi chybějící otcovskou figurou, stal se rozcestníkem vedoucím na temnou cestu. Otčím oba chlapce často bil a také sexuálně zneužíval.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Oba moji rodiče byli oddaní křesťané a do kostela jsme chodili každou chvíli,“ napsal. „Takže si dovedete představit tu hrůzu a zmatek, který jsem zažil, když mě otec zneužíval během večerních modliteb.“ Larry bil oba chlapce dřevěnými prkny a páskem. Jason se často vrhal před Joela, aby ho ochránil tělem. Jejich otčím byl pak ze zneužívání obviněn v roce 1989, ale do věznice se nikdy nedostal. Po jeho návratu vše pokračovalo.

V bludném kruhu duše a zákona

Jason nakonec v 16 letech utekl i s bratrem. Stále byl ovšem nezletilý a žil ve Washingtonu bez jakýchkoli dokladů. Jinak než zločinem si proto vydělat nemohl. Dostal se tedy do kruhu nenávisti k sobě samému kvůli tomu, co mu udělal jeho otčím. Zakrátko měl u místní policie solidní rejstřík. „Moje tiché porozumění tomu, že jsem neměl žádnou cenu, že jsem byl odhozen, tohle ve mně zůstalo a nikdy nezmizelo,“ uvedl v dopisech.

Kolem roku 2008 se vrátil na Aljašku, kde jeho aktivita pokračovala včetně krádeží, držení drog a údajně i útoku na vlastní ženu. V roce 2016, když jeho osobní trauma vrcholilo, rozhodl se pro radikální krok proti násilníkům. Dne 24. června 2016 navštívil 68letého Charlese Albeeho, kterého zfackoval na jeho posteli. Pak ho okradl a odešel. Druhým cílem byl 25letý Andres Barbora, třetím již zmíněný Weasley Demarest, kde došlo i na kladivo.

Který nejhorší případ zneužití si vybavíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články