Netradiční způsob navléknutí jehly raz dva. Bez námahy a vždy na jistotu

Každý, kdo někdy šil nebo opravoval nějaké oblečení, určitě zápasil s jehlou a nití. Zvláště navlékání se může stát zdlouhavým úkonem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I když člověk běžně nešije, jednou za čas se nejspíš jehla a nit dostane do ruky každému z nás. A pak přichází ten klíčový moment, kdy se musíte trefit nití do toho titěrného očka. Existují samozřejmě navlékače a další pomůcky, jenže ne vždycky je máme po ruce. Proto je tu ještě netradiční technika, jak navléknout jehlu a nit. Jde o způsob snadný, nejspíš však odlišný od všeho, co jste dosud viděli.

Položení, zatlačení, pohyb, navlečení

K tomuto úkonu budete přirozeně potřebovat samotnou jehlu a nit, pak už jen vlastní ruku. Pokud budete používat dvě různé nitě, doporučujeme jehlu s větším okem. Začněte ustřižením potřebné délky niti. Na první pokusy zkuste jehlu s větším očkem, jakmile si postup osvojíte, bude fungovat s každou velikostí. Položte nit přes dlaň ruky, kterou nepreferujete. Pokud jste praváci, bude nit ležet na levé ruce.

Ujistěte se, že nit přechází přes celou dlaň, a to u kořenů vašich prstů. Teď položte oko jehly přes nit hned pod ukazovákem. Okem na nit trochu zatlačte a posouvejte ho po ní tam a zpátky. Potřebujete jen malé pohyby. Jak se nit začne trochu kroutit, jako kouzlem se protáhne také okem jehly. Jakmile se tak stane, opatrně jehlu zvedněte a použijte obě ruce na protažení zbytku nitě skrze oko. Nejtěžší část máte za sebou.

A šití už nic nebrání

Když se vám podařilo provléknout nit okem jehly, můžete na jejím konci udělat pojistný uzel, nebo šít bez něj, jak vám to vyhovuje. Tato metoda je vskutku jedinečná a její hlavní výhodou je, že k ní nepotřebujete žádné další pomůcky. Ty jsou nepochybně také účinné, ale jak už jsme zmínili, někdy je těžké je vůbec najít. Hlavně v případech, kdy používáte jehlu a nit opravdu výjimečně, a třeba ani ne stran oblečení.

iZdroj fotografie: Pixabay

Další výhodou je skutečnost, že nepracujete s ostrým hrotem jehly, takže nehrozí riziko poranění dlaně. I když samozřejmě jehla má hrot pořád, takže jistá opatrnost je na místě. Jedná se nejspíš o nejjednodušší metodu použitelnou za každé situace a podmínek, a jakmile si ji zažijete, pravděpodobně budete tento úkol provádět automaticky a nebudete mu muset věnovat speciální soustředění.

Zdroj: Easy Wing

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články